Tym samym mamy teraz rekord świata Federacji IRP w kategorii Master I do 49 lat w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 95 kg. To zdobył w sobotę. A dziś w niedzielę na Ukrainie wywalczył złoty medal na Pucharze Europy federacji WPA i rekord Europy 206 kg. 

- Przywiozę do Pabianic dwa złote medale - nie kryje radości mistrz. - Udało się realizować plan. 4 miesiące ciężkich treningów i diety, w drodze tytuł Mistrza Polski, złoto na Pucharze Europy w Słowacji. Wielka satysfakcja.

Udało się realizować plan, 4 miesięcy ciężkich treningów i diety, w drodze tytół Mistrza Polski, złoto na Pucharze Europy w Słowacji. Wielka satysfakcja.

Zobacz, jak to zrobił: www.facebook.com/video.php?v=561200710691590

43-letni Hovhannes jest nauczycielem wychowania fizycznego w łódzkim 32. Gimnazjum. Prowadzi też zajęcia judo w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Ma piąty dan w judo.

- Byłem zawodnikiem judo w Armenii. Znałem trenerów z Łodzi i oni mnie tu ściągnęli. Byłem na początku zawodnikiem Resursy – opowiada. - Miałem 7 lat, gdy jeszcze w Armenii zacząłem treningi judo.

Od 5 lat trenuje trójbój siłowy, a od trzech zawodowo. Jest w 12-osobowym zespole Tytan Team z Łodzi.

- Sukces to zasługa zespołu. To też pomoc wielu ludzi – mówi Hovhannes. - Ale też bez mojej żony, która dla mnie gotuje.

Mistrz trenuje codziennie 2,5-3 godziny. Stosuje też odpowiednią dietę – ma 7 posiłków dziennie.

- Jako nauczyciel obserwuję, że dzieci są coraz słabsze. Mają gorsze wyniki, niż ich rówieśnicy 10 lat temu. Przyczyną są komputery – mówi Hovhannes.