Czy wśród kobiet rzeczywiście jest inaczej?

Na początek warto zauważyć, że co prawda my, kobiety, chciałybyśmy wierzyć, że niezdrowa rywalizacja istnieje tylko wśród mężczyzn, podczas gdy nami rządzą dojrzałość i zdrowy rozsądek – ale wcale nie jest to prawda. Kiedy za wszelką cenę chcemy wyglądać lepiej niż przyjaciółka, kiedy złośliwe koleżanki nie mogą powstrzymać się przed kolejnym docinkiem, a głównym celem w damskim towarzystwie staje się bycie o kilka centymetrów szczuplejszym – możemy być pewne, że i nasze obsesje dały o sobie znać. To zresztą nic niezwykłego, bo ma je każdy, niezależnie od płci, wieku czy wykonywanego zawodu. Grunt to powstrzymać się od przesady i potrafić nad nimi zapanować.

 

Czym różni się męska rywalizacja od kobiecej?

Dlaczego bardziej zwracamy uwagę na rywalizację wśród mężczyzn? Cóż, po prostu dotyka ona innych sfer życia, nie przystaje do kwestii, w których najlepsze chcą być kobiety. Zresztą my same często jesteśmy obiektami męskich przechwałek, co wydaje nam się szczególnie irytujące i często nie pasuje do naszej wrażliwości.

Zdarza się, że równie niechętnie patrzymy na gadżeciarstwo naszych partnerów. Czy naprawdę sądzą, że ich męskość zależy od samochodu czy najnowszego modelu smartfona? Jednak zanim zaczniemy drwiny z takiego podejścia, zastanówmy się nad jego korzeniami. Jeszcze niedawno to głównie od mężczyzny wymagano umiejętności radzenia sobie, utrzymania domu – a „zdobycze” materialne są tego przejawem.

 

Sport to zdrowie?

Kolejne pole, na którym lubią rywalizować mężczyźni, to sport. To właśnie oni chętniej niż my umawiają się na amatorskie rozgrywki sportowe – najczęściej jest to piłka nożna. W ten sposób mogą bezpośrednio stwierdzić, który z nich wypadnie lepiej, a potem chełpić się swoim triumfem. Innym przejawem tego typu walki są takie gry, jak choćby bilard, kręgle czy popularne „piłkarzyki”.

Ale jeśli chodzi o sport, jest też inne pole, na którym mierzą się nasi partnerzy, a mianowicie wiedza o danej dyscyplinie. Mogą godzinami dyskutować na przykład na tematy piłkarskie, aby tylko postawić na swoim. Świetnym sposobem na zafundowanie sobie związanego z tym dreszczyku emocji są też zakłady sportowe, na przykład www.totolotek.pl. Twój partner się nimi emocjonuje i chciałabyś dowiedzieć się, o co w tym naprawdę chodzi? Kiedy zrozumiesz pasje i obsesje twojego mężczyzny, z pewnością łatwiej będzie wam się porozumieć.