To pomysł wolontariusza Marcela Kruczkowskiego.

- Lubię pływać, więc pomyślałem, że można takie zawody zorganizować na Orkiestrę. Szukamy różnych alternatyw. Chodzi o to, aby tego dnia każdy znalazł coś dla siebie – mówi wolontariusz.

W zawodach uczestniczyli uczniowie z pabianickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3, I Liceum Ogólnokształcące i Zespołu Szkół nr 2.

Wśród najmłodszych uczestników zwyciężyła ekipa dziewcząt w składzie: Marietta Kazimierczak, Iga Kudra, Róża Paszkiewicz, Aleksandra Stusio i Olga Pietrzak.

- Bardzo się cieszymy, że znalazłyśmy się na najwyższym stopniu podium. Gdy tylko dowiedziałyśmy się o tych zawodach, zaczęłyśmy się przygotowywać. Fajna inicjatywa, a my mamy ładny orkiestrowy dyplom – cieszyły się zwyciężczynie.

Drugie miejsce zajęła ekipa w składzie: Wojciech Kret, Dawid Kaczmarek, Karol Sieroń, Bartosz Tłokiński i Tomasz Tłokiński. Na trzecim miejscu uplasowały się: Maja Kłucjasz, Barbara Marcinkiewicz, Julia Twardowska, Martyna Krysiak i Katarzyna Bajer.

Ostra rywalizacja była między reprezentacjami gimnazjów. Na pierwszym miejscu znaleźli się chłopcy z „trójki”: Stanisław Frankowski, Dawid Kalisiak, Marcin Miler, Michał Trzanek, Michał Wejman.

- Wspaniała inicjatywa. Jeśli dzięki nam i dzięki temu, że wzięliśmy udział w tych zawodach, będzie więcej pieniędzy na ten szczytny cel, to naprawdę bardzo się cieszymy – mówili uczniowie.

Drugie miejsce zajęła ekipa z Gimnazjum nr 1: Igor Stańczyk, Tomasz Lech, Adam Poczta, Marcel Kuropatwa i Konrad Biernacki. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 3: Kamila Gajewska, Weronika Kopeć, Dominika Dychowska, Zuzanna Piotrkowska, Barbara Usaczew i Dagmara Olejnik.

Wśród uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się chłopcy z Zespołu Szkół nr 2: Bartłomiej Woźniak, Michał Borowiec, Michał Piech, Eryk Wyrwa i Mikołaj Kiel.

- Fantastycznie jest pływać i wygrywać dla dzieciaków – podsumowali.

Drugie miejsce zajęła ekipa męska z I LO: Hubert Ornaf, Piotr Owczarek, Adrian Przyk, Michał Orłowski, Bartosz Kępka. Trzecie miejsce na podium zajęły dziewczęta z I LO: Natalia Dorożyńska, Michalina Sadowska, Agata Szkudlarek, Joanna Strzelczyk, Małgorzata Wajerowicz.