Zawody sportowo-pożarnicze strażaków ochotników rozegrano dziś na boisku przy Szkole Podstawowej w Dobroniu. Mimo kiepskiej pogody (cały czas padało) na starcie stanęło 9 drużyn OSP z gminy Dobroń.
Z samego Dobronia wystartowały dwie ekipy. OSP Dobroń wystawił drużynę kobiecą. Niestety panie po pierwszym punkcie zawodów (sztafecie) miały pecha. Awaria sprzętu sprawiła, że nie ukończyły drugiej konkurencji. Wycofały się z zawodów.

Zawodnicy z OSP Orpelów trochę spóźnili się na start, mieli kłopoty z samochodem (przyjechali prywatnym wozem), ale na koniec okazali się najlepsi.
Zarówno w sztafecie (7x 50 m) z przeszkodami, jak i w ćwiczeniu bojowym mieli najlepsze czasy. Ostatecznie z wynikiem 108,13 pkt. zajęli pierwsze miejsce i zdobyli złoty puchar ufundowany przez wójta gminy Dobroń Roberta Jarzębaka. Na drugim miejscu zameldowali się strażacy z OSP Markówka - 113,65 pkt., trzecie miejsce zajęła drużyna z OSP Dobroń – 120,3 pkt., czwarte z OSP Chechło – 123,65 pkt., piąte OSP Róża -124,39 pkt., szóste OSP Ldzań – 125,26 pkt., siódme OSP Morgi -128,10 pkt, ósme OSP Mogilno- 141,17 pkt.