Trener Przemysław Pawłowski nie wahał się rzucić swoich podopiecznych na głęboką wodę. Nasz szkoleniowiec doskonale wie, że tylko rywalizacja z najlepszymi pozwoli na zdobycie cennych doświadczeń, które będą procentować w przyszłości.
 
Zatem w gronie najlepszych polskich florecistek na planszach Gdańskiej Szkoły Floretowej pokazało się sześć zawodniczek Zjednoczonych. Klasą dla siebie była jak zwykle Julia Walczyk, która wśród starszych i bardziej doświadczonych rywalek zajęła 13. pozycję, tocząc niezwykle wyrównany bój z reprezentantką Polski Magdaleną Knop. W ostatecznym rozrachunku triumfowała Knop 15:10.
 
Pozostałe dziewczyny spisały się dobrze lub co najmniej poprawnie, zajmując następujące lokaty: 26. Weronika Czajka, 32. Justyna Czajka, 42. Magdalena Strachowska, 46. Małgorzata Strachowska, 54. Julia Strachowska.
 
W zawodach triumfowała Hanna Łyczbińska (Sietom AWF Gdańsk) przed klubową koleżanką Karoliną Chlewińską. Na najniższym stopniu podium uplasowała się wspomniana wcześniej Knop.