Szkoła Podstawowa nr 3 po raz 18. była gospodarzem mistrzostw Pabianic w halowej piłce nożnej uczniów klas trzecich i młodszych. Był to turniej „Trójka gol”. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Możejko – legenda łódzkiego Widzewa.

– Od lat sędziuję młodym piłkarzom, podziwiam ich i wyłapuję talenty. Od razu widać, kto ma w sobie to coś i dzięki temu może być dobrym piłkarzem – mówił.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów z pabianickich podstawówek. Każda szkoła wystawiła po jednym zespole, tylko gospodarze tradycyjnie mieli prawo do dwóch. Drużyny podzielono na 2 grupy eliminacyjne. Mecze odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Grali 2 razy po 5 minut. W tym roku pierwszy raz były drużyny koedukacyjne. Zarówno w SP 3, jak i w SP 17 znalazły się dziewczyny. Anita Fusko trenuje w szkolnej drużynie prowadzonej przez Kamila Simińskiego.

– Piłka nożna to najlepszy dla mnie sport – mówiła uczennica z SP3. – Nie przeszkadza mi, że jestem w drużynie z chłopakami.

Z SP 17 po boisku biegała Zuzanna Helbik.

Do półfinału weszły po 2 drużyny z każdej grupy, mające największą liczbę punktów (z grupy A – SP 14 i SP 3, z grupy B – SP 17 i SP1 )

W dramatycznym meczu o 3. miejsce zwyciężyła SP 17, pokonując SP 3 w rzutach karnych. Chłopcom z oczu leciały łzy. SP 3 od wielu lat wygrywała turniej lub stawała na niższym podium. Tym razem obie drużyny wystawione przez gospodarzy znalazły się na niższych miejscach. W finale wygrała drużyna z SP 14. Pokonała swoich rywali, czyli SP 1 jednym golem.

Turniej „Trójka gol” organizuje Aleksandra Karaszkiewicz, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP 3.