Po 22. kolejkach ligi okręgowej drużyna „fioletowych” zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów, rywale są na ostatnim, 16. miejscu w tabeli. Dotychczas zdobyli połowę dorobku PTC, czyli 15 punktów.

Wiosną wyraźnie nie idzie podopiecznym Pawła Sieka. Zwyciężyli jedynie w pierwszym meczu w Koluszkach, później ugrali jedynie trzy remisy na własnym stadionie. Licznik meczów bez zwycięstwa bije i w tej chwili wskazuje cyfrę sześć. Jeśli nie teraz, to kiedy przełamać kryzys? Na pewno cieszy dobra forma strzelecka Damiana Szmytki i Kamila Bartosa. Najskuteczniejsi wiosną snajperzy PTC z pewnością w środę nie złożą broni i będą chcieli pokonać bramkarza Krośniewianki, który w tym sezonie wyciągał piłkę z bramki już 64 razy, najwięcej w lidze okręgowej.

Zawodnicy GLKS-u Dłutów (12. miejsce, 26 punktów) zmierzą się w Andrzejowie z miejscową Polonią (6. miejsce, 34 punkty). Boisko w Andrzejowie jest twierdzą do zdobycia, bowiem gospodarze wywalczyli na nim jedynie 17 z 33 możliwych punktów. Dłutowianie nie przegrali od pięciu spotkań i z pewnością w środę chcieliby tę passę podtrzymać.