17 stycznia na skoczniach narciarskich na Rudzkiej Górze po dwóch latach przerwy rozegrano III Mistrzostwa Łodzi w Skokach Narciarskich.

Opady śniegu wystarczyły na to, aby przygotować skocznie o rozmiarze K5 i K15. Łącznie w zawodach wzięło udział 12 skoczków z województwa łódzkiego oraz z Tarnowa, w tym trzech pabianiczan. 12 śmiałków wystartowało na skoczni K5. Trzech zawodników uzyskało taki sam rezultat: 7 i 6,5 metra, co dało im pierwsze miejsce i rekord skoczni. Mistrzami Łodzi na małej skoczni zostali: Jakub Mirowski, Radosław Kuć i Bartłomiej Marczak. Najlepiej z pabianiczan spisał się Dawid Jurga, który był piąty. Artur Biernacki był 7., a Gabriel Grzejszczak zajął 9. miejsce.

Na skocznię K15 zgłosiło się 10 chętnych. Zwyciężył Dawid Jurga, dzięki skokom na 15,5 i 15 metrów. Przypominamy, że Dawid wygrał te zawody również w 2013 r. Na większej skoczni Gabriel Grzejszczak był 5., a Artur Biernacki - 7. Rekord skoczni K15 należy do Dawida Jurgi i wynosi 16,5 metra.

Jeśli warunki pogodowe się utrzymają, w lutym zostaną tu zorganizowane kolejne zawody. Skoczkowie z Łodzi planują również lutowe zgrupowanie w Zakopanem.

Zawody zorganizowali skoczkowie z klubu TKKF „Dzikusy” Łódź, którzy posiadają profesjonalny sprzęt i reprezentują miasto na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zainteresowani wstąpieniem do tej drużyny mogą napisać na adres email: skocznialodzi@gmail.com