W sobotę 23 sierpnia odbyła się w Łasku IV Runda Rajdowych Mistrzostw Polski. Wielbiciele samochodów terenowych przyjechali z całego kraju. Uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy: łatwiejszą - przebiegającą przez las w Kolumnie oraz trudniejszą - zaczynającą się przy łaskim zalewie, a kończącą w okolicach Wronowic. Nie udało się uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Jeden samochód koziołkował. Nikomu nic sie nie stało, ale rajd dla tej załogi skończył się szybko, bo auto nie nadawało się do dalszej jazdy. Kierowca i pilot trzykrotnie zdobyli tytuł mistrza Polski. W Łasku takiej szansy nie mieli. Inna terenówka straciła koło na pierwszym odcinku specjalnym.
Załoga sponsorowana przez pabianickie firmy: Janmor i Effectal - Robert Łyżwa i Michał Krotiuk zdobyła pierwsze miejsce w klasie O2 (otwartej drugiej). W klasyfikacji generalnej zajęli czwarte miejsce.
- To ogromny sukces - cieszy się Robert. - Po raz pierwszy walczyliśmy o tytuł mistrza Polski, bo od niedawna mamy licencję rajdową.
Nowy Land Rover, którym jechali Robert i Michał doskonale sprawdził się na trudnych odcinkach specjalnych. Teraz chłopaków czeka generalne sprzątanie auta, bo w środku i na zewnątrz jest mnóstwo błota.