Fabrykanci w składzie: Piotr Dorawa, Jacek Kolasa, Jakub Dąbek, Jozef Blasko, Stanisław Szydłowski, Paweł Śniady, Przemysław Kardas, Adam Perek i Krzysztof Dobros zajęli 8. miejsce. Pabianiczanie ponieśli same porażki z drużynami: Włókniarz Zgierz, KS Budowlani, Młode Budo Łódź, a o 7. miejsce ulegli Rugby Club Zduńska Wola.

- Ekipy ze Zgierza i Budowlanych były poza naszym zasięgiem, natomiast w starciu z pozostałą dwójką rywali zabrakło nam trochę szczęścia, bowiem Młode Budo i RC Zduńska Wola były w naszym zasięgu – ocenia Piotr Dorawa, prezes Fabrykantów. - Do turnieju przystąpiliśmy nieco z marszu, bowiem w lipcu odpoczywaliśmy.

Przygotowania pełną parą ruszają w sierpniu. Fabrykanci mają ambitny cel – awans do najlepszej ósemki drużyn siedmioosobowych w kraju. Na pierwszy rzut oka cel wydaje się mało realny do osiągnięcia, ale...

- W tym roku zmieniono system rozgrywek. Nie ma podziału na cztery dywizje, który dotychczas obowiązywał. Wyłoniono osiem najlepszych drużyn, które zagrają w ekstraklasie siódemek, reszta zespołów będzie grała w drugiej lidze – wyjaśnia prezes Fabrykantów. - Zespoły z drugiej ligi są absolutnie w naszym zasięgu, co potwierdziły spotkania w ubiegłym sezonie.

Pod koniec sierpnia Fabrykanci planują sparingi z Husarią Kalisz i Gentelman's Łódź.