Impreza odbędzie się w Lesie Karolewskim w Tereninie. Trasa wiedzie duktami leśnymi.

- Jest urozmaicona. Będą różne niespodzianki, czyli górki i dolinki. Trasa będzie dobrze oznaczona i zabezpieczona. Oczywiście będą punkty żywieniowe – mówi Mirosław Frankiewicz, współorganizator imprezy.

- Marsz jest przygotowany pod kątem prawidłowego chodzenia z kijami po lesie. Chodzić będziemy po miękkim podłożu. To jest największy atut tej imprezy – dodaje Dorota Olejniczak z grupy treningowej „Forma na piątkę”.

Będzie to trzecia edycja Marszu Nordic Walking i rekreacyjnego Rajdu Nordic Walking.

W poprzednich edycjach startowało ponad 100 osób w marszu z pomiarem czasu. W rajdzie było ok. 50 uczestników. Najmłodsza uczestniczka miała 6 lat. W tym roku organizatorzy spodziewają się więcej chętnych.

- Nordic walking cieszy się ogromną popularnością. Tylko nasza grupa powiększyła się w minionym roku o kilkadziesiąt osób – dodaje Dorota Olejniczak.

Trasa z pomiarem czasu będzie wynosiła 10 km, trasa rekreacyjna – 6 km. Będzie również wyznaczona krótsza trasa, licząca 4 km, przeznaczona dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nagrody z pomiarem czasu będą za trzy pierwsze miejsca zarówno dla pań, jak i dla panów. Wszyscy dostaną medale. W rajdzie będą losowane upominki.

Można się zapisywać przez stronę inessport.pl.

- Dodajemy się na listę marszu lub rajdu – tłumaczy Frankiewicz. - Zostaniemy przekierowani na płatność.

Udział w marszu z pomiarem czasu kosztuje 55 złotych (jeśli wpłacimy do końca sierpnia). Jeśli zdecydujemy się dołączyć do listy zawodników między 1 a 6 września, to zapłacimy za wpisowe 70 złotych. Limit uczestników to 200 osób. Za udział w rajdzie wpisowe wynosi 30 złotych. Dla uczestników będą pakiety startowe.

Przy organizacji pomagać mają wolontariusze z różnych grup sportowych zaprzyjaźnionych z organizatorami. To m.in. osoby z pabianickich grup biegowych i rowerowych. Organizatorem jest grupa treningowa „Forma na piątkę”, działająca w ramach Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”.