Kampania społeczna „Sportowcy pabianickim dzieciom z chorobami nowotworowymi” ma na celu zebranie pieniędzy, które zostaną przeznaczone na indywidualną pomoc chorym dzieciom lub na dofinansowanie leczenia ambulatoryjnego i rehabilitacji. Organizatorzy akcji poprzez aukcje i licytacje przedmiotów podarowanych przez sportowców chcą pomóc dzieciom z chorobami onkologicznymi.
W konferencji wzięli udział pabianiccy sportowcy - Bogumiła Matusiak, 25-krotna mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym i Mariusz Bałaziński, wicemistrz świata w kulturystyce oraz władze miasta i przedstawiciele Fundacji „Krwinka”.

- O tym, jak ważne i kruche jest ludzkie życie myślimy dopiero wtedy, gdy stracimy kogoś bliskiego – mówi Bogumiła Matusiak. – Moje osobiste przeżycia sprawiły, że nie mogę przejść obojętnie obok tej akcji. Jeśli jest choć cień szansy i nadzieja na uratowanie chorego dziecka, to należy wspierać podobne inicjatywy.
- Nigdy nie wiadomo, kiedy sami będziemy potrzebowali pomocy, będziemy zdani na innych – dodaje.

Wśród przedmiotów wystawionych na licytację znalazły się między innymi koszulki Bogumiły Matusiak - za zwycięstwo w wyścigu Dookoła Polski Kobiet – Eco Tour oraz koszulka reprezentacji Polski, zdjęcia z autografami Mariusza Bałazińskiego i unikatowy kalendarz ekipy CCC Polsat Polkowice podarowany przez mistrza Polski w kolarstwie Krzysztofa Jeżowskiego, opatrzony autografem zawodnika.