- Na naszej strzelnicy sportowej można postrzelać z karabinków i pistoletów pneumatycznych o energii pocisku do 17 j – mówi pan Arek ze Strzelnicy przy Polu Golfowym przy ul. Grota-Roweckiego.

Pofabryczne zabudowania po dawnym PZPB okazały się doskonałym miejscem do uprawiania strzelectwa. Strzelnica ma 5 stanowisk strzelniczych. Na 10 metrach można ćwiczyć strzelectwo sportowe, a na 25 metrach – rekreacyjne z lunetą.

- Chcielibyśmy przekonać do tego sportu młodzież, ponieważ strzelectwo to nie tylko sport dla dorosłych – mówi właściciel Strzelnicy. - Chcemy, aby młodzi ludzie nie siedzieli tylko przed komputerem i grali w "strzelanki", tylko zobaczyli, w jaki sposób odbywa się to naprawdę. Oczywiście strzelnica pneumatyczna nie jest może widowiskowa, nie ma tu dymu, huku i fajerwerków, ale też się można wyżyć - dodaje.

Każdy może przyjść postrzelać, nawet jeśli nie jest pełnoletni. Właściciele zapewniają karabinki, pistolety, tarcze, naboje bez ograniczeń, okulary ochronne i opiekę instruktora.

Strzelnica jest czynna od wtorku do niedzieli od 14.00 do 20.00.

Chcesz wybrać się na Strzelnicę i postrzelać za darmo? Rozwiąż krzyżówkę w papierowym wydaniu Życia Pabianic. Tam jedną z nagród są godzinne karnety na Strzelnicę Sportową.