Grupa powstała w 2004 roku. Są w niej mieszkańcy okolic Łodzi, w tym Pabianic. Zwolenników tej dyscypliny sportowej przybywa. Przygotowują się do zawodów Hunter Field Target. Nie mieli gdzie trenować.

- Jesteśmy zadowoleni, że Fundacja „Wakacje marzeń” przyjęła nas do siebie. Dyscyplina, którą uprawiamy, jest ukierunkowana bardziej na rozgrywki terenowe, ale halę w Pabianicach wykorzystamy chociażby do zerowania, przystrzeliwania swoich karabinków oraz testowania skupienia wiatrówki – tłumaczy Piotr Korczyński z ŁGS „Orzeł” LOK.

Klub wchodzi w skład Ligi Ochrony Kraju. Mają własny sprzęt i trenerów do organizacji zawodów w rejonie łódzkim. Kilka razy organizowali mistrzostwa Łodzi i okolic, zawody zaliczane do Pucharu PFTA, najważniejszej imprezy cyklicznej strzelectwa terenowego organizowanej w Polsce. Mają również reprezentantów w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Pneumatycznym Strzelectwa Terenowego.

Ich sukcesy to: reprezentacja Polski z zawodnikiem z ŁGS „Orzeł” LOK zdobyła mistrzostwo Europy w 2012 r., reprezentacja kierowana przez zawodnika „Orła” zdobyła drużynowo 2. miejsce w mistrzostwach świata w 2013 r.

„Orzeł” zaprasza chętnych. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.orzel.org.pl.