Trener Grzegorz Sokołowski spędził weekend we Włoszech. Jako członek kadry Polski Federacji UFR ruszył tam z polską ekipą na unifikowane mistrzostwa świata ponad 30 federacji różnych stylów walki (m.in. taekwondo ITF i WTF, kick-boxing UFR, WKA, WKSF, karate, K-1).

Zawody odbyły się w Toskanii w miejscowość Carrara. W zawodach wzięło udział ponad 5.000 zawodników i odbywały się na 29 stanowiskach (3 ringi, oktagon i 25 mat).

Zawody trwały od czwartku do niedzieli. Pabianiczanin w piątek zdobył srebro w tradycyjnym taekwon-do ITF w kategorii czarnych pasów 3 dan. W sobotę nasz zawodnik wystartował w konkurencji kick-boxing UFR (3 rundy: pierwsza na zasadach boksu, druga na zasadach light contact i trzecia light contact plus low kick). Po dobrej walce przegrał w finale z Anglikiem, zdobywając srebrny medal. Ostatniego dnia Grzegorz zdobył brąz w walkach półkontaktowych.

To był pierwszy strat trenera „Azji” w mistrzostwach świata.

- Bardzo chciałem podziękować swoim wszystkim trenerom, rodzinie i przyjaciołom i wszystkim innym osobom, które mnie wspierały w starcie - podsumowuje Sokołowski.