W otwartym turnieju siatkówki z okazji mistrzostw świata „Gramy w Pabianicach” zagrało 13 drużyn. Po ciekawych meczach w eliminacjach grupowych do półfinałów awansowały 4 najlepsze drużyny.

W półfinałach grali: Junior Piątkowisko – Nauczyciele oraz RJ Hotel - Energia Pabianice. W pierwszym z półfinałów wygrała drużyna Juniora 2:0, w drugim, bardzo zaciętym meczu RJ Hotel pokonał Energię 2:1.

Mecz o 3. miejsce to pojedynek rutyny i doświadczenia - po stronie Nauczycieli i młodości oraz talentów - po stronie chłopaków z Energii. Lepsza okazała się młodzież, wygrywając 2:0.

Finał to mecz na naprawdę wysokim poziomie, a do tego bardzo ciekawe i wyrównane widowisko. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, nie brakowało znakomitych ataków i bloków. Ostatecznie lepsi okazali się siatkarze z RJ Hotel, pokonując Juniora 2:1.

Najlepsze drużyny i zawodnicy oprócz pucharów i medali otrzymali piłki oraz okolicznościowe koszulki z autografami całej kadry reprezentacji Polski siatkarzy.

RJ Hotel: Michał Wróblewski, Łukasz Kuliberda, Andrzej Romanowski, Krzysztof Krysiak, Tomasz Mudzo, Maciej Michalak, Michał Błaszczyk, Zbigniew Grzanka.

Junior: Piotr Helbik, Przemysław Urbaniak, Piotr Nita, Przemysław Pietrzak, Michał Głobiński, Szymon Bączyk, Rafał Helbik.