W zawodach wystartowało 230 zawodników z 36 klubów z Polski i zagranicy. W grupie juniorów rywalizował Dawid Grobelny (84 kg). Zajął 8. miejsce. Wyprzedził go jeden Polak i sześciu Białorusinów.

- Jest to drugi start Dawida w juniorach i w nowej  kategorii wagowej – mówi Grzegorz Szyszka, trener PTC. - Dawid ma dużą niedowagę i musi walczyć z dużo cięższymi zawodnikami.

Wśród kadetów najbliższy zdobycia złotego medalu był Mateusz Domagała (100 kg), który po bardzo zaciętej i wyrównanej walce finałowej uległ zawodnikowi z Czech 5:6 i zajął 2. miejsce. W tej samej kategorii startowało jeszcze dwóch zawodników z Pabianic: Jakub Ambroziak zajął 5. miejsce, a Patryk Stępień był 10.

Brązowe medale wywalczyli: Jakub Madaj (76 kg) i Michał Dybka (85 kg). Wiktor Wójcik (46 kg) był 7., a Przemysław Raźny (69 kg) zajął 16. pozycję.

- Były to kolejne zawody kontrolne przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski kadetów – dodaje Szyszka. – Po mistrzostwach zostanie wyłoniona reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy, gdzie będziemy mieli swojego reprezentanta.