21 zawodniczek i zawodników Pabianickiego Klubu Azja wystartowało w XXI Mistrzostwach Polski w Taekwondo w Częstochowie.

W sobotę w kategorii dzieci i młodzików 14 pabianiczan wywalczyło 11 medali. W konkurencji układów formalnych tradycyjnych złoto przywieźli: Jessica Żabolicka, Zuzanna Śmiałkowska i Kasper Śmiałkowski. Brąz zdobyła Julia Śmiałkowska. W układach dowolnych i szybkościówkach Jessica dorzuciła jeszcze po srebrnym medalu. W walkach soft-stick (walka na piankowe kije) Weronika Bonczał wywalczyła złoto, Ignacy Górak srebro, a Mieszko Tyluś i Julia Śmiałkowska po brązie. Ostatni medal w sobotę zdobył Oskar Gaca w konkurencji walk semi-contact. W sobotę startowali: Julia Buś, Joanna Trzanek, Natalia Placek, Szymon Śmiłkowski, Mateusz Mazur i Oliwier Baranowski.

W niedzielę zawodnicy Azji dominowali przede wszystkich w konkurencjach technicznych, a prezentowali się kadeci, juniorzy i seniorzy. W układach tradycyjnych juniorów 10-7cup Filip Mazurek zdobył srebro, a w kategorii 6-3cup Adam Tyran złoto. Wśród seniorów 10-7cup Aleksander Muszyński wywalczył srebro, a w kategorii czarnych pasów trener Grzegorz Sokołowski zdobył złoty medal. Następnie odbyły się dwie konkurencje dodatkowe, w których pabianiczanie również świetnie się zaprezentowali. Najpierw wystąpili w układach formalnych drużynowych w składzie: Adam Tyran, Aleksander Muszyński, Grzegorz Sokołowski i Marek Czapka (przyjaciel klubu z Warszawy). I wywalczyli srebro. Następnie odbyły się układy formalne trenerów i Grzegorz Sokołowski wywalczył złoto.

Po konkurencjach technicznych przyszedł czas na walki semi- i light-contact. Wśród kadetów Patryk Jagodziński wywalczył srebrny medal w light-contact po bardzo wyrównanej walce, natomiast w kategorii juniorów semi-contact Adam Tyran zdobył brąz.

Pozostali zawodnicy startujący w niedzielę to Oliwia Domańska i Piotr Dębiński.

Zawodnicy spotkali się z Michałem Bąkiewiczem, byłym reprezentantem narodowej drużyny siatkarzy.

Łącznie nasi wywalczyli 6 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych medali oraz złoto i srebro w konkurencjach dodatkowych. Dało im to 7. miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw na 26 ekip z Polski i zagranicy.