Dwójka zawodników klubu Azja Pabianice Patryk Jagodziński i Grzegorz Sokołowski wraz z polską kadrą UFR pojechała do Pragi, gdzie odbyły się zawody w kickboxingu Kosa Cup 2013.

Konkurencjami były walki ciągłe (light contact) i przerywane (semi contact). Oprócz gospodarzy i ekipy z Polski udział wzięli w nich również zawodnicy z Austrii i Niemiec. Polska kadra zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając wiele medali i pucharów. Również pabianiczanom udało się powalczyć i pokazać z dobrej strony. Patryk Jagodziński wywalczył 2. miejsce w walkach semi contact oraz dotarł do ćwierćfinału walk light contact, gdzie nieznacznie uległ zawodnikowi z Czech. Grzegorz Sokołowski natomiast zajął 4. miejsce w walkach semi, a w light contact w pierwszym pojedynku przegrał, jak się później okazało, ze zwycięzcą tej kategorii.

***

Tydzień później w Pionkach odbyły się VI Mistrzostwa Polski Tang Soo Do (koreańska sztuka walki). Tym razem klub Azja Pabianice wystawił 17 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach układów formalnych, technik specjalnych (kopanie na wysokość) oraz walk semi contact. Na zawody stawili się zawodnicy z 32 klubów z całej Polski, reprezentujący różne style walki, m.in. taekwondo, kickboxing, karate czy kung-fu.

Już na początku w układach formalnych posypały się medale dla naszych. W kategorii dzieci 10-9cup Joanna Trzanek zdobyła srebro, a Weronika Bonczał brąz. W kategorii 8-7cup Jessica Żabolicka wywalczyła srebro, a Kasper Śmiałkowski po zaciętej walce uplasował się na 4. miejscu (była to najliczniejsza kategoria, ok. 20 osób). W kategorii 6-1cup Oskar Gaca zdobył srebro. Wśród kadetów 10-7cup złoto zdobył Filip Mazurek, a w kat. 6-4cup złoto wywalczyła Oliwia Domańska, a Adam Tyran brąz. Na końcu startowali seniorzy, gdzie w kat. czarnych pasów brązowy medal wywalczył Grzegorz Sokołowski.

Po konkurencji układów rozpoczęła się rywalizacji w walkach semi contact. Tutaj po stoczonych 4 pojedynkach złoto zgarnął Oskar Gaca w kat. chłopców do 135 cm, a Jessica Żabolicka w tej samej kategorii wśród dziewcząt zdobyła srebro. Wśród kadetów kat. do 160 cm Adam Tyran po dobrej walce wywalczył brązowy medal.

W międzyczasie odbywała się również konkurencja technik specjalnych, gdzie naszym również udało się zdobyć medal. Oliwia Domańska w bardzo wymagającej kategorii do 160 cm wywalczyła brąz.

Na sam koniec odbyły się drużynowe walki semi contact. W konkurencji tej Grzegorz Sokołowski wraz z dwoma kolegami z innych klubów zdobył srebro w kategorii seniorów.

W zawodach wzięli udział również: Natalia Placek, Zuzanna Śmiałkowska, Szymon Śmiałkowski, Kacper Czap, Oliwier Baranowski, Mateusz Lichnowski, Patryk Jagodziński oraz Aleksander Muszyński.

Łącznie pabianiczanie zdobyli 13 medali (3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych), dzięki czemu w klasyfikacji medalowej klubów „Azjaci” zajęli 5. miejsce na 32 kluby.

Do końca roku pabianiczan czekają jeszcze dwa wyjazdy: w listopadzie na puchar Polski taekwondo, a w grudniu na międzynarodowe zawody Mazovia Cup organizowane przez federację UFR.