W zawodach bierze udział 80 osób. Startują w trzech kategoriach: masters, open i professional. Ostania kategoria skierowana jest do zawodowców i jest tegoroczną nowością. W zawodach biorą udział nie tylko pabianiczanie, ale również zawodnicy z Warszawy, Opola i innych rejonów Polski.

- Jest na co popatrzeć. Są spektakularne ćwiczenia i wszystko to, co znamy z profesjonalnych zawodów, bo te są towarzyskie – mówi Piotr Dorawa, organizator zawodów crosstreningowych.

Jest podnoszenie ciężarów, a także ćwiczenia na mobilność i elastyczność, podciąganie i ćwiczenia akrobatyczne.

W zawodach biorą udział zarówno panowie, jak i panie. Z Pabianic jest Marta Glapińska, która od trzech lat trenuje na siłowni.

- Lubię crossfit i uwielbiam Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To świetna zabawa. Dla mnie nie są to zbyt wymagające ciężary, ale mimo to widzę, że łatwo nie będzie – mówiła zawodniczka przed startem.

- Kobiety dorównują teraz mężczyznom. Co prawda, podnoszą inne ciężary, ale same ćwiczenia wykonują dokładnie takie same jak panowie – dodaje Dorawa.

Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostaną nagrodzone przez sponsorów. Osobno sklasyfikowani są panowie, osobno panie.

Tutaj w ramach WOŚP odbywają się ciekawe licytacje. Pod młotek pójdą ketle z grawerem serduszka, a także trening z pabianickim trenerem personalnym, Hovhannesem Yazichyanem. Oprócz tego zlicytowane zostaną gadżety WOŚP.

Zawody zaplanowano do 15.00. Odbywają się w hali MOSiR (sala koszykówki) przy ul. "Grota" Roweckiego 3.