Siedziba organizacji mieści się w Pabianicach przy ul. Partyzanckiej. W światowym czempionacie Polacy wzięli udział po raz drugi. Rozegrano go w ramach World Nomad Games 2016. W imprezie wzięło udział 2.000 zawodników z 40 państw, którzy rywalizowali w 23 dyscyplinach. W samej ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyło pół tysiąca osób.

Do Kirgistanu poleciało sześcioro reprezentantów i wiceprezes Stowarzyszenia Sportowego Strongman.pl, Anna Lewandowska. Biało-czerwone barwy w Azji reprezentowali: Klaudia Wieczorek, Magdalena Talarczyk, Anna Płodowska, Robert Kalinowski, Robert Krzyżanowski, Adam Żuchowski.

Ten ostatni zawodnik to zgierzanin, jednak trenuje w Pabianicach w sali przy ul. Poniatowskiego. To nie jedyne pabianickie wątki dalekiej wyprawy naszych mocarzy – reprezentację Polski ubrała pabianicka firma Teta Sport Wear.

Dla Polaków były to udane zawody, wróciliśmy z dwoma medalami pań: srebrem Talarczyk i brązem Wieczorek. O podium otarł się Kalinowski, który był czwarty.

- Chętnych do uprawiania tej dyscypliny zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na adres maswrestling.polska@gmail.com, do treningów w naszej hali w Pabianicach, tutaj też będziemy co jakiś czas organizować zawody sprawdzające – mówi Przemysław Czuba z organizacji mas wrestlingu.