Start i meta były w Lesie Karolewskim w Tereninie. Tam zgromadziło się prawie 200 uczestników marszu i rajdu.

Trasa z pomiarem czasu wynosiła 10 km, trasa rekreacyjna – 6 km. Była również wyznaczona krótsza trasa, licząca 4 km, przeznaczona dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nagrody z pomiarem czasu były za trzy pierwsze miejsca zarówno dla pań, jak i dla panów. Wszyscy dostali medale. W rajdzie losowano upominki.

Kto wygrał? Sławek Kacprzak z Justynowa odmeldował się na mecie jako pierwszy. Tuż za nim byli: Krzysztof Czerski z Łodzi i Marcin Świderek ze Skierniewic. Wśród pań na mecie jako pierwsze pojawiły się: Anna Motyl z Bełchatowa, Małgorzata Cyrulewska z Glinnika i Anna Ścibut, pabianicznka.

Wśród pabianiczan najszybsi byli: Piotr Olejniczak (8), Grzegorz Jagusiak (9), Jarosław Holwek (10) i Sergiusz Jarek (11).

Przy organizacji pomagali wolontariusze z różnych grup sportowych zaprzyjaźnionych z organizatorami. To m.in. osoby z pabianickich grup biegowych i rowerowych. Organizatorem imprezy była grupa treningowa „Forma na piątkę”, działająca w ramach Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”.