W zawodach wystartowało pięciu zawodników „fioletowych”, którzy w klasyfikacji klubowej uplasowali się na 5. miejscu w stawce 51 zespołów.

Michał Dybka (85 kg), by zdobyć złoto, musiał stoczyć cztery walki. W pierwszej pokonał Michała Paradanaszolina (Sobieski Poznań), następnie Kamila Bartosiewicza (Talent Białołęka). W walce o wejście do finału zwyciężył Dawida Zakrzewskiego (Sobieski Poznań), a w finale wygrał z Dariuszem Skołożyńskim (Zdrowy Targówek Warszawa).

Srebrny debiutant Jakub Błachowicz (46 kg) także stoczył cztery potyczki. Najpierw pokonał zawodnika gospodarzy Przemysława Rożentalskiego (Sokół Lubawa), w drugiej walce okazał się lepszy od Mateusza Szumiało (Cement Gryf Chełm), w trzeciej – o finał – wygrał z zawodnikiem AZS Warszawa Filipem Kruszewskim, zaś w walce finałowej uległ Arturowi Szczęsnemu (ZKS Miastko).

Jakub Ambroziak (100 kg) sięgnął po brąz. Na początek przechytrzył Grzegorza Moskale (Olimp Janów Lubelski), następnie Krystiana Krakowiaka (Unia Swarzędz), w walce o finał uległ aktualnemu mistrzowi Europy Gerardowi Kurniczakowi (Sobieski Poznań), a w starciu o brązowy medal pokonał Dominika Kłaka (Platan Borkowice).

Pozostali debiutanci walczyli na miarę możliwości. Sebastian Szymczyk odniósł jedno zwycięstwo i przegrał dwie walki, zaś Jakub Didoch poniósł dwie porażki.

- Dybka i Ambroziak nie zawiedli, bo byli kandydatami do medali, z kolei debiutanci Szymczyk i Didoch, którzy przeszli przez eliminacje, pokazali, że za rok będą walczyć o podium, tak jak w tym roku zrobił to trzeci z debiutantów, Kuba Błachowicz – mówi Grzegorz Szyszka, szkoleniowiec PTC. - Michał Dybka niebawem wystartuje w barwach reprezentacji w turnieju w Zagrzebiu, mamy nadzieję, że niedługo otrzyma też powołanie do kadry na mistrzostwa Europy i świata.