Turniej piłki siatkowej z okazji Mistrzostw Świata pn. „Gramy w Pabianicach” 21 września urządza Stowarzyszenie Aktywności Samorządowej.

- Są już pierwsze zgłoszenia - cieszy się Łukasz Stencel.

- Turniej zakończy się o godz. 16.00, żeby wszyscy miłośnicy siatkówki mogli spokojnie kibicować naszym na Mistrzostwach Świata - dodaje Piotr Majchrzak.

Zaplanowano go w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana 30/36. Jest to turniej w kategorii open, w którym mogą występować drużyny mieszane, ewentualnie także drużyny męskie i kobiece. 

Celem turnieju jest przede wszystkim integracja środowiska siatkówki amatorskiej w powiecie pabianickim.

- Dla najlepszych zespołów przewidziane są atrakcyjne nagrody, w tym między innymi autografy polskich siatkarzy, którzy występują na Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej - dodaje Stencel.

Sponsorami i współorganizatorami są: kandydat na prezydenta Arkadiusz Jaksa, radny powiatowy Łukasz Stencel, radny miejski Krzysztof Rąkowski, Seweryna Gabara–Rąkowska, Piotr Majchrzak. 

- Ponieważ kandydat SLD Marek Gryglewski też jest sportowcem, to wyzywam go na pojedynek na ubitym parkiecie hali. Niech zbierze drużynę z kandydatów SLD na radnych i zmierzy się z nami - mówił na konferencji Jaksa. - Rzucamy wam wyzwanie.

Turniej odbędzie się w godzinach 9.00-16.00.

- Zgłosiło się aż 18 drużyn, ale nie damy rady czasowo to rowegrać do 16.00. Dlatego wystartuje w turnieju 13 drużyn - informuje Stencel.

Drużyna Gryglewskiego z drużyną Jaksy spotka się na parkiecie w niedzielę około godz. 13.30-14.00.

pisaliśmy o tym starciu tutaj: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/gryglewski-staje-do-walki.html