Trzydziestu dwóch zawodników stanęło do walki w XX Memoriale Tadeusza Wnuka – założyciela sekcji zapasów w Pabianickim Towarzystwie Cyklistów. Były to zarazem otwarte młodzieżowe mistrzostwa województwa łódzkiego seniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Zapaśnicy z 4 klubów walczyli w 7 kategoriach wagowych. Najwięcej reprezentantów wystawiła trzecia klubowa drużyna w kraju – RCSZ Olimpijczyk Radom. Dziesięciu zapaśników przyjechało z klubowego mistrza Polski – AKS-u Piotrków Trybunalski, dwóch z GKS-u Bełchatów, a siedmiu wystawił gospodarz – PTC Pabianice.

W kat. 55 kg ostatecznie wystartował tylko Sylwester Safulera (rocznik 1991) z PTC, więc bez walki zajął 1. miejsce. W kat. 60 kg zawodników było dwóch – Dawid Kuczyński (1995) z Olimpijczyka i Dawid Szkodziński (1991) z AKS-u Piotrków. Złoto przypadło temu drugiemu, który pewnie wygrał obie rundy.

Kategoria 66 kg zgromadziła najwięcej zawodników – siedmiu (tyle samo było też w kat. 74 kg). Wśród nich był jeden reprezentant PTC, najstarszy w tym gronie – Radosław Dąbrowski.  32-letni zapaśnik z Pabianic w rundzie eliminacyjnej zdeklasował Igora Rdzanka (1995) z Olimpijczyka Radom. Później jednak przegrał dość zdecydowanie z Mateuszem Bernatkiem (1994) z AKS-u Piotrków. W pojedynku o 3. miejsce uległ Karolowi Kośli (1990) z Olimpijczyka i ostatecznie zajął 5. miejsce ex aequo z Arbi Ozdarbijewem (1993) z Olimpijczyka. Zwyciężył Mateusz Bernatek, który w finale rozgromił Jakuba Wychowałka (1994) z AKS-u. W zażartym pojedynku o trzecie miejsce Karol Kośla okazał się minimalnie lepszy od Igora Rdzanka. Ostatnie 7. miejsce przypadło Krystianowi Szymczykowi (1995) z Olimpijczyka.

W kat. 74 kg startował Przemysław Spodziewała (1981) z PTC, któremu przypadło miejsce tuż za podium. W rundzie eliminacyjnej przegrał on zdecydowanie z Przemysławem Niedźwiedzkim (1984) z AKS-u Piotrków. Później Spodziewała pewnie pokonał Macieja Mackiewicza (1991) z GKS-u Bełchatów i Filipa Sosnowskiego (1994) z Olimpijczyka. W walce o brązowy medal pabianiczanin musiał jednak uznać wyższość Konrada Kośli (1994) z Olimpijczyka. W kat. tej triumfował Sebastian Krzaczyński (1991) z GKS-u Bełchatów, przed drugim Przemysławem Niedźwiedzkim, trzecim Konradem Koślą, czwartym Przemysławem Spodziewałą, piątymi Michałem Koślą (1993) i Filipem Sosnowskim (1994) z Olimpijczyka oraz siódmym Maciejem Mackiewiczem.

Kategoria 84 kg zgromadziła 5 zawodników, którzy walczyli systemem każdy z każdym. Spory sukces odniósł 18-letni Jakub Białkowski z PTC, który wywalczył brązowy medal, choć był najmłodszy w stawce. „Kokos” rozpoczął turniej od przegranej bez zdobyczy punktowej z Łukaszem Fafińskim (1983) z Olimpijczyka, później pokonał doświadczonegi klubowego kolegę – Pawła Wiatrowskiego (1983), by wreszcie rozgromić Kamila Kacperskiego (1993) z AKS-u Piotrków i przegrać z Jackiem Tomaszewskim (1989) z AKS-u. Wiatrowski najpierw poległ z Fafińskim, później był nieco gorszy od Tomaszewskiego i zdecydowanie przegrał z Kacperskim, co ostatecznie dało mu 5. miejsce. Całą kategorię wygrał Tomaszewski, a drugi był Fafiński.

W kat. 96 kg nie mieliśmy pabianiczan. Na macie stawiło się sześciu zawodników tej wagi – po trzech z Olimpijczyka i AKS-u Piotrków. Wygrał najmłodszy – Aleksander Kroczak (1994) z Olimpijczyka przed Łukaszem Urbańczykiem (1993) z AKS-u, Mateuszem Trederem (1989) z Olimpijczyka, Tomaszem Stolarskim (1993) z AKS-u oraz piątymi ex aequo Piotrem Kępskim (1992) z AKS-u i Mateuszem Jungiem (1994) z Olimpijczyka.

Najwięcej emocji miała jednak przynieść najcięższa kategoria – 120 kg, w której mieliśmy swojego cichego faworyta – Mariusza Nikla (brązowy medalista MP). W kat. tej miał także wystąpić inny czołowy zawodnik, także z PTC – Jakub Pietrzak, który miał wrócić na matę po operacji stawu barkowego, ale tak się jednak nie stało.  Kategoria ta okazała się teatrem jednego aktora, naszego Mariusza Nikla. Najstarszy w stawce, 27-letni zapaśnik na początek bez najmniejszych problemów pokonał Adriana Czernickiego (1991) z Olimpijczyka, a później rozprawił się także z Radosławem Grzybickim (1989) z AKS-u Piotrków oraz klubowym kolegą – Danielem Franciszkiewiczem (1986), sięgając po złoty medal. Franciszkiewicz oprócz porażki z Niklem poległ także z Grzybickim, ale pokonał Czernickiego, dzięki czemu zajął trzecie miejsce. Drugi był Grzybicki, a czwarty Czernicki.

W klasyfikacji drużynowej wygrał AKS Piotrków (45 pkt.) przed Olimpijczykiem (38 pkt.), PTC (25 pkt.) i GKS-em Bełchatów (6 pkt.). Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Szyszka.

Dla zapaśników z województwa łódzkiego była to próba generalna przed MP seniorów, które odbędą się już 29 września w Radomiu.

Tadeusz Wnuk ur. 1913 r.

Treningi zapaśnicze zaczynał w 1931 r. w Towarzystwie Atletycznym Krusche-Ender Pabianice pod kierunkiem olimpijczyka z Paryża z 1924 r., Eugeniusza Nowaka. Już w 1932 r. wywalczył w Łodzi tytuł wicemistrza okręgu w wadze lekkiej, ulegając w finale Władysławowi Kawałowi (Wifama-Łódź). Wcześniej pokonał najlepszego zawodnika Makabi Pabianice - Ajzyka Zawadzkiego.
Po II wojnie światowej z ponad 40 zapaśników trenujących w dwóch pabianickich klubach (Krusche-Ender i Makabi) pozostało w 1956 r. 4 seniorów. Tadeusz Wnuk i Stanisław Raźniewski (mistrz okręgu z 1939 r.) rozpoczęli w marcu 1956 r. szkolenie młodzieży średnioszkolnej. 43-letni wówczas Wnuk był stosunkowo młodym instruktorem, nadal walczącym, gdy zajdzie potrzeba. Walczył jeszcze choćby w 1961 r., mając 48 lat.
Do jego najlepszych wychowanków należeli: bracia Stanisław i Andrzej Malinowscy, Stanisław Baś, Lenek Bakies (później Bakus), a przede wszystkim Andrzej Skrzydlewski - brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu 1976 r.
Pracę szkoleniową w sekcji zapasów PTC Wnuk zakończył w 1970 r., przekazując szkolenie w ręce swoich wychowanków - Andrzeja Malinowskiego i Stanisława Basia.
Tadeusz Wnuk zmarł w 1993 r. W grudniu 1993 r. jego wychowankowie - Hieronim Ratajski (wówczas prezes PTC) i trener Tadeusz Feliksiński zorganizowali I Memoriał im. Tadeusza Wnuka. Od tego czasu co roku (w tym roku po raz dwudziesty) trenerzy i działacze PTC we współpracy z Łódzkim Związkiem Zapaśniczym organizują turnieje o memoriał Tadeusza Wnuka, które są jednocześnie otwartymi mistrzostwami okręgu łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym.