6 czerwca odbędą się w Zgierzu amatorskie mistrzostwa województwa łódzkiego w kolarstwie górskim – zawody Family Cup 2009.

Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu. Zawody rozpoczną się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Malinka.

Oprócz dobrej zabawy i niezapomnianej przygody, organizatorzy zapewniają zawodnikom dyplomy, puchary i nagrody (po zakończeniu zawodów odbędzie się losowanie nagród wśród wszystkich zawodników - bez względu na zajęte miejsce). Ponadto osoby, które zdobędą w zawodach miejsca 1 - 6, zyskują prawo startu w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw. W tym roku odbędzie się on 5 września w Kielcach.

Wyścigi odbywają się w klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej.

W zawodach uczestniczyć mogą osoby zamieszkałe na terenie regionu łódzkiego, które nie posiadają licencji zawodniczej PZKol. Licencjonowani zawodnicy mogą startować poza konkurencją - bez prawa bycia klasyfikowanym w rankingach zawodów.

Zgierskie zawody Family Cup są jedyną (oprócz Mazovia MTB Maraton, rozgrywanego w kwietniu w Łodzi) okazją sportowej rywalizacji na dwóch kółkach w okolicach Pabianic.

Zapisy przyjmuje (do dnia 5 czerwca br.):
Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu,
ul. Długa 42, tel. 042 719 08 52,

e - mail: mdkzgierz@o2.pl

Opłata startowa (w ramach której organizatorzy zapewniają: ubezpieczenie, posiłek, napoje i słodycze) wynosi:
20 zł - dorośli, 10 zł - dzieci (do 16 lat).
Numery startowe wydawane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 w namiotach przy starcie/mecie.
Start kategorii A (dzieci 7 - 11 lat) przewidywany jest o godz. 10.30. Informacja o godzinie startu pozostałych grup będzie podana w dniu zawodów przed startem najmłodszych.
Osoby nieletnie zobowiązane są okazać pisemną zgodę rodziców na udział w zawodach.
Każdy zawodnik musi posiadać kask.

Więcej informacji:

www.mdk.miasto.zgierz.pl, i www.familycup.com.pl/