O godz. 13.00 kolarze pojawili się w Pawłówku. Do miasta wjechali ul. Jutrzowicką, z której skręcili w Świetlickiego. Dalej trasa wyścigu przebiega ulicami: Waltera-Jankego, Smugową, 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską , Zamkową, Kilińskiego i znów ulicą Świetlickiego. Przejadą dwa okrążenia tymi ulicami, by finiszować na mecie etapu na ulicy Waltera-Jankego przed blokiem 508. U nas będzie pierwszy etap wyścigu z Łodzi do Pabianic.
Przejazd wyścigu przez miasto przewidziany jest na około 30 minut.
- Utrudnienia w kursowaniu autobusów nastąpią na wszystkich liniach w godzinach 12.30 – 14.30 - mówi Zdzisław Sysio, kierownik działu eksploatacji MZK.
Ulice, którymi będą jechać kolarze będą zamknięte.
- Najdłużej zapowiada się zablokowanie trasy w kierunku Bełchatowa. Dopóki ostatni kolarz nie zjedzie z trasy przejazd i jazda tamtędy będą niemożliwe - dodaje nadkomisarz Marcin Florek, naczelnik sekcji ruchu KPP.
Po zakończonym etapie kolarze zjedzą obiad w Pabianicach. Następnie wsiądą do autokarów i pojadą do Radomska. Tam o godzinie 17.00 wystartują do drugiego etapu Radomsko – Bełchatów. Wyścig zostanie zakończony 6 lipca w Jastrzębiu – Zdroju.