Krzysztof Jeżowski zajął piąte miejsce na ostatnim etapie Międzynarodowego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Pabianiczanin finiszował jako drugi z peletonu na al. Piłsudskiego w Łodzi. Przed nim byli jednak uciekinierzy.

Peleton nie zdołał dojść uciekinierów i na mecie z 40-sekundową przewagą zameldowali się kolejno: Bartłomiej Matysiak z CCC Polsat Polkowice przed Ukraińcem Andreiem Grivko (ISD) i Radosławem Romanikiem (DHL Author).

Zasadnicza grupa, w której jechał między innymi mistrz Polski Krzysztof Jeżowski, miała w Dłutowie ponad 3 minuty straty do uciekającej trójki zawodników. Lotny finisz w Pabianicach wygrał Andrei Grivko. Z naszego miasta do mety w Łodzi kolarzom pozostało zaledwie 36 km ścigania.

XX Wyścig Solidarności i Olimpijczyków wygrał Artur Król reprezentujący włoski zespół Centri Della Calzatura.