W sobotę na parkingu centrum handlowego Echo znów będzie się działo. Tym razem sprawcą zamieszania są rowerzyści. Pabianickie Towarzystwo Cyklistów przy wsparciu policji otwiera oficjalnie sezon rowerowy.

Impreza z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dwóch kółek, nie tylko tym zawodowym, ale i totalnym amatorom. Potrwa od 14.00 do 17.00.

Wśród atrakcji przewidziano m.in. prelekcję Wydziału Ruchu Drogowego odnośnie przepisów ruchu i poruszania się na rowerze w naszym mieście. Będzie mowa o tym, w co powinien być wyposażony rower. Nudno jednak nie będzie, bo wszystko zostanie zrobione w formie zabawy. Radochą dla dzieci będą zjeżdżalnie i malowanie twarzy.

- Ze strony serwisu rowerowego Alpina przewidziana jest też możliwość przeglądu stanu technicznego roweru – mówi Tomasz Olban, opiekun sekcji kolarskiej PTC.

Będzie też poczęstunek.

Nie byłoby otwarcia ,bez przejazdu rowerzystów ulicami miasta. Zaplanowana trasa wynosi lekko ponad 5 kilometrów. Na przejażdżkę może wybrać się każdy posiadacz roweru. Cykliści ruszą z parkingu centrum handlowego Echo i pojadą ulicami: Bagatela, Zamkową, Wyszyńskiego, Targową do Orlej, Wileńską do Wiejskiej, Moniuszki, Konopnickiej i znów Zamkową, Bagatela, aż do parkingu Echo.

Przeczytaj też: Jak poruszać się po drogach rowerowych?