Pabianickie Towarzystwo Cyklistów wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego ogłasza nabór do sekcji kolarskiej. Co więcej, klubowi zależy na młodej elicie.

– Czekamy na młodych adeptów kolarstwa, którzy będą chcieli trenować razem z nami, fascynują się tym sportem i jazdą na rowerze. Czekamy na tych najmłodszych już od 10. roku życia – zachęca Tomasz Olban, kierownik sekcji kolarskiej PTC i  członek zarządu Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi.

W odkrywaniu talentów w całym województwie pomagają szkółki kolarskie. Na tym terenie jest ich 9. W zajęciach odbywających się dwa razy w tygodniu uczestniczą 15-osobowe grupy dzieciaków. W ubiegłym roku młodzi kolarze zdobyli 20 medali.

PTC dąży do tego, by taką szkółkę utworzyć także w Pabianicach.

–  Wiemy, że Szkoła Podstawowa nr 16 wyraziła chęć, by taka szkółka powstała przy ich szkole – dodaje Olban.

Młodzi kolarze trenowaliby z PTC 3-4 razy w tygodniu. W sezonie zimowym na sali przy Gdańskiej 7, a od wiosny już w plenerze.

– Na początek wystarczy chęć jazdy na rowerze, zamiłowanie do przebywania na świeżym powietrzu oraz własny rower i kask – zachęca Wojciech Golenia, trener klubu.

PTC ma możliwość trenowania również na łódzkim torze rowerowym. To właśnie tam można nabyć wiele ważnych dla tego sportu umiejętności.

Co w tym sezonie szykuje Pabianickie Towarzystwo Cyklistów – sekcja kolarska?

14 kwietnia – otwarcie sezonu rowerowego na terenie CH Echo.

19 maja – Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych po Ziemi Powiatu Pabianickiego

21 lipca – Ogólnopolski Wyścig o Puchar Bogumiły Matusiak - Memoriał Marka Wojny

1 września - Ogólnopolskie Kryterium PTC Trzy Korony Pabainic.