Znakomitą dyspozycję na szosie potwierdził Jan Bajdor. Janek jako pierwszy kolarz PTC wywalczył w tym roku medal (srebro w zawodach Pucharu Polski „Lubuskie warte Zachodu”), stanął także na podium wyścigu zaliczanego do Pucharu Polski w Lubartowie, wreszcie z wyścigu nad Bałtykiem przywiózł srebro.

Na trasie mistrzostw był już bezkonkurencyjny i wśród najlepszych zawodników z łódzkiego i świętokrzyskiego sięgnął po złoto.

Na wysokim 5. miejscu finiszował Adrian Niewiadomski, zaś 13. Linię mety przejechał Maksymilian Dąbrowski. Wśród młodziczek ósma była Klaudia Piasecka (wszyscy PTC DSV Alpina).

Ich starsi koledzy startowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dla PTC był to pierwszy start w tak poważniej imprezie po reaktywacji sekcji.

W jeździe indywidualnej na czas świetnie spisał się Miłosz Szwed, który okazał się siódmym (!) „czasowcem” w Polsce. Wśród dziewcząt Zofia Konopa była 21.

W wyścigu ze startu wspólnego wśród najlepszych polskich juniorów młodszych najlepiej wypadł Kacper Chudy, 13. kolarz w kraju. Oskar Piasecki był 40., Maciej Bajdor 61., 68. Szwed, zaś 72. Igor Wolski. W kategorii juniorek młodszych Konopa była 24.

W klasyfikacji klubowej PTC DSV Alpina zajęło 15. miejsce.