Michał Michalak – 21-letni pabianicki koszykarz zdobył 10 punktów dla reprezentacji Polski w wygranym 100:64 meczu eliminacyjnym do ME 2015 z Luksemburgiem. Spotkanie odbyło się w Koszalinie. Michał wszystkie punkty rzucił w ciągu kilku minut czwartej kwarty. W sumie grał prawie 15 minut. Trafił 2 „trójki” i dwa za 2. Zanotował też 3 zbiórki, 2 asysty, przechwyt i 3 straty.

Polacy są liderami grupy, a do rozegrania pozostał jeszcze 1 mecz. W środę zagramy z Austrią, z którą to przegraliśmy w pierwszej rundzie 81:83 w Schwetat. Zwycięstwo daje nam 1. miejsce w grupie i bezpośredni awans do finałów mistrzostw Europy. Przegrana również może dać awans, bo 6 zespołów z drugich miejsc (na 7 grup) także jedzie na mistrzostwa. Jednak w przypadku porażki, 3 zespoły w naszej grupie mogą mieć tyle samo punktów: Niemcy, Polska i Austria. Wtedy o kolejności decydować będą małe punkty. Polacy powinni zrewanżować się Austriakom za pechową przegraną, a wtedy Michał może pojechać na mistrzostwa Europy. (sp)