Tylko jednego celnego rzutu za trzy zabrakło naszym koszykarkom, by na parkiecie w Wielkopolsce zdobyć sto punktów. Remis w tym meczu był tylko raz – 0:0 na początku. Nasze od pierwszych minut budowały przewagę, czego efektem była wygrana pierwsza kwarta różnicą 11 punktów (13:24).

Na początku drugiej kwarty Lider zmniejszył straty do sześciu punktów. Odpowiedź naszych była znakomita – pięć punktów rzuciła Natalia Danych, trzy Aleksandra Dziwińska. Było 20:32. Kolejne „trójki” dołożyły Dziwińska, Kamila Nawrocka i Pola Kaźmierczak. Do przerwy mieliśmy osiem punktów przewagi (43:51).

Po zmianie stron wydawało się, że kontrolowaliśmy sytuację, prowadząc różnicą 10 i więcej punktów. Mocniej serca zabiły w ostatniej odsłonie, gdy po rzucie za trzy punkty gospodynie doszły nas na 70:76. Niemal natychmiast rzutem za trzy sytuację uspokoiła Ewelina Gala. Naszą wygraną celnym rzutem przypieczętowała kapitan, Magdalena Grzelak.

Rywalizacja na parkiecie była niezwykle zacięta – oba zespoły popełniły po 30 przewinień. Z powodu licznych przerw w grze mecz, mimo braku dogrywek, trwał prawie… 2 godziny.

Grot: Gala 24, Grzelak 24, Łopińska 16, Danych 13, Dziwińska 10, Nawrocka 5, Kaźmierczak 3, Lorenz 2, Dudek, Kirsz.