W pojedynku kończącym rozgrywki 1CLK w grupie B koszykarki Solparku Kleszczów Pabianice pokonały w Lublinie tamtejszy AZS UMCS 62:51 (14:7, 16:22, 15:11, 17:11).

Punkty dla pabianiczanek zdobyły: Joanna Bogacka 20, Patrycja Bajerska i Marta Hylewska po 9, Renata Piestrzyńska 8, Katarzyna Salska i Joanna Szałecka po 4, Anna Krajewska 3, Marta Błaszczyk i Monika Szulc po 2, Sylwia Włodarek 1, Marta Olejnik i Aleksandra Szałecka po 0.

Mecz, mimo że nie miał już znaczenia dla usytuowania w tabeli obu drużyn, był niesamowicie zacięty i dramatyczny. Dość powiedzieć, że trwał prawie 2 godziny, bo tak dużo było przerw w grze. Zawodniczki obu zespołów popełniły w sumie aż 52 faule (29 AZS, 23 Solpark), rzucano aż 51 razy z linii rzutów wolnych (32 Solpark, 19 AZS). 3 koszykarki z Lublina nie dotrwały do końca, bo popełniły po 5 przewinień, a 2 inne skończyły mecz mając na koncie 4 przewinienia. Sędziowie gwizdali z iście aptekarską precyzją wszystkie, nawet najdrobniejsze przewinienia. Pabianiczankom odgwizdano rekordowo aż 12 przewinień ofensywnych. Takiego rezultatu nie pamiętają najstarsi górale. Fakt faktem, że połowa z nich była mocno wątpliwa. Do tego swoje trzy grosze co chwila dokładał spiker, podgrzewając i tak mocno zagęszczoną atmosferę meczu. Pabianiczanki po meczu były mocno poobijane, a najlepsza tego dnia na parkiecie Bogacka, wróciła do Pabianic ze „śliwą” pod okiem. Choć był to mecz tylko o prestiż, to nikt tego dnia nie odpuszczał. Walki wręcz i w parterze było w sobotę wiele. O końcowym rezultacie zadecydowało pierwsze 7 minut ostatniej kwarty. W 30. minucie mieliśmy tylko 4 punkty przewagi (45:41), ale przez kolejne 7 minut pabianiczanki zdobyły 11 punktów z rzędu i było po meczu.

Solpark zakończył występy w grupie B zdecydowanie na 1. miejscu. Drugi w tabeli AZS Rzeszów przegrał w Ostrowie 76:79 z tamtejszą Ostrovią, co zwiększyło naszą przewagę nad nim do trzech punktów. Obok Solparku, AZS-u i Ostrovii do grupy C walczącej o ekstraklasę, z gr. B weszła jeszcze Korona Kraków i IDS BUD Piaseczno. Z grupy A awans uzyskały: MUKS Poznań, AZS Warszawa, Arcus Łomianki, GTK Wejcherowo i MKS Konin. Właśnie z tą ostatnią drużyną nasze zagrają pierwszy mecz w nowopowstałej grupie C.

19 lub 20 lutego zagramy w Koninie. Później 2 mecze w Pabianicach. 26 lutego o 17.00 zmierzymy się z Wejherowem, a tydzień później z Łomiankami. Liderem grupy C jest poznański MUKS (jedyna drużyna w lidze bez porażki), a Solpark z jedną porażką jest drugi.