Podopieczne Marioli Szymańskiej, kadetki Dekoreksu, rozegrały mecz z UKS-em Basket Aleksandrów Łódzki. Był to pojedynek dosyć jednostronny, w którym długie fragmenty słabszej gry przeplatały się z kilkoma dobrymi akcjami.

Zespół Aleksandrowa od początku zagrał bardzo agresywną obroną na całym boisku, przez co nasza drużyna miała kłopot z wyprowadzeniem piłki i rozegraniem akcji. O znacznej porażce naszego zespołu zdecydowała III kwarta, przegrana 2:29. Ostatecznie spotkanie zakończyło się przegraną 39:79.

Całkiem inny przebieg miało sobotnie spotkanie wyjazdowe z Apisem Będków. W tym meczu to nasze zawodniczki postawiły przeciwniczkom trudne warunki. Zagrały agresywną, zmienną obroną, natomiast w ataku z dużą cierpliwością konstruowały swoje akcje. Kilkupunktowa przewaga uzyskana na początku spotkania utrzymywała się praktycznie przez cały mecz. Czterokrotnie zespół z Będkowa doprowadzał do remisu, jednak nasza drużyna szybko odbudowywała przewagę. W IV kwarcie zespół Będkowa niebezpiecznie zmniejszył swoje straty, ale pełna mobilizacja pabianiczanek w obronie i seria udanych akcji w ataku, zakończonych trafieniami trzypunktowymi, szybko rozwiały wątpliwości, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dekorexu 66:52. W meczu z Apisem Będków double-double (24 punkty, 12 zbiórek) zaliczyła Michalina Michalak.

W obu spotkaniach punktowały: Martyna Boniecka  6 i 9, Michalina Michalak  8 i 24, Natalia Stec  - i 12, Alicja Kamieniak  5 i 0, Martyna Jacoń  2 i 14, Patrycja Kirsz 10 i 3, Julia Piestrzyńska  6 i 0, Patrycja Morawiec  2 i 4. Grały również Joanna Wełna, Wiktoria Ozimek i Karolina Krawczyk.