Pojedynek z prowadzoną przez byłego trenera pabianiczanek Jacka Dyję ekipą z Sosnowca rozpoczął się dla nas bardzo obiecująco. Po 2 minutach było 7:0.

Pierwsze punkty zdobyła rzutem za trzy Anna Krajewska. Szkoda, że była to jedyna celna trójka w wykonaniu gospodyń w sobotni wieczór. W walce podkoszowej większość piłek zbierała Leona Jankowska, która zanotowała też aż 6 przechwytów. Joanna Bogacka po zbiórce w obronie przedryblowała obrończynie i na końcu podała do stojącej na doskonałej pozycji Marty Błaszczyk. Ta bez problemu umieściła piłkę w koszu rywalek. Tę akcję kibice nagrodzili gromkimi brawami. Takie oklaski w sobotę słychać było jeszcze wiele razy. Na 2 minuty przed końcem kibice domagali się wejścia „młodych”. Trenerka Dekoreksu Sylwia Wlaźlak wyszła naprzeciw ich prośbie. Było wtedy 60:40. Wynik zatem bezpieczny, tak się przynajmniej wydawało. Doświadczone sosnowiczanki: Paulina Dąbkowska, Agnieszka Stawowska czy Karolina Hajduk od razu wykorzystały grą przeciwko młodym pabianiczankom. Stawowska trafiła dwie trójki, Dąbkowska zbierała z tablic wszystko i w nieco ponad półtorej minuty odrobiły 11 punktów. Zwycięstwo i to zasłużone odniósł Dekorex. Pierwsze w lidze od ponad roku.

W sobotę Dekorex zagra w Pabianicach o 17.00  z Liderem Swarzędz.

Punkty dla Dekoreksu z JAS FBG zdobyły: Dorota Sobczyk 14, Leona Jankowska 12, Angelika Kowalska i Marta Błaszczyk po 9, Joanna Bogacka 8, Anna Krajewska 5, Joanna Szałecka 2, Justyna Okulska 1, Renata Piestrzyńska, Karolina Ignatowska, Natalia Piestrzyńska, Sylwia Włodarek bez punktu.