Cieszą nie tylko dwa punkty, ale także powrót do gry Poli Kaźmierczak i Martyny Bonieckiej. Sytuacja kadrowa Grota jest nie najlepsza (znów brakowało Natalii Łopińskiej, Natalii Rosińskiej), więc każda ograna w lidze koszykarka jest na wagę złota.

Przez pierwsze pięć minut oba zespoły zdobyły po… dwa punkty. Worek z punktami po pięciu minutach rozwiązała nieco Natalia Danych, która rzuciła dla nas sześć pierwszych punktów. Kolejne pięć „oczek” było dziełem Magdaleny Grzelak, a ostatni kosz w pierwszej kwarcie rzuciła Aleksandra Janiak. I te trzy najbardziej doświadczone koszykarki rzuciły aż 46 z 49 punktów, jakie wystarczyły do zwycięstwa w sobotnich derbach.

W drugiej kwarcie ŁKS zbliżył się już na punkt (12:13), lecz Grzelak i Danych sprawiły, że znów wyszliśmy na siedmiopunktowe prowadzenie (12:19), a nasza kapitan zapewniła nam prowadzenie do przerwy 21:14. Po zmianie stron utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę m.in. dzięki rzutom za trzy w wykonaniu Danych, Kaźmierczak i Grzelak. Niemal przez ostatnie trzy minuty trzeciej kwarty nie potrafiliśmy rzucić celnie, co wykorzystały łodzianki, doprowadzając do wyniku 33:37.

W ostatniej części po dwóch celnych rzutach łodzianek (trafiła m.in. nasza była środkowa, Marta Piątek) na tablicy widniał remis po 37. Znów musieliśmy budować przewagę od nowa. Udało się to perfekcyjnie. Podczas gdy łodzianki spudłowały pięć kolejnych rzutów, nasze zawodniczki za sprawą kosza Danych i trzech celnych rzutów Janiak wyszły na prowadzenie 37:45. Łodzianki goniły wynik po punktach Piątek i Angeliki Kowalskiej (także u nas grała). Na 48 sekund przed końcem dwa osobiste wykorzystała Grzelak. Stało się jasne, że LKS raczej nie odrobi dziewięciu punktów straty. Niejako na otarcie łez trafiły Kowalska i Piątek, lecz zwycięstwo pojechało do Pabianic. I o to chodzi!

W sobotę o godz. 16.00 w hali powiatowej mecz na szczycie grupy A pierwszej ligi. Nasze koszykarki podejmą wicelidera - MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. W imieniu naszych koszykarek zapraszamy na mecz!

Grot: Danych 18, Grzelak 16, Janiak 12, Kaźmierczak 3, Kirsz, Rok, Boniecka.