Pabianiczanki zagrają w grupie B  I ligi. Naszymi rywalkami będą: AZS Poznań, MUKS Poznań, AZS AJP II Gorzów, AZS AJP III Gorzów, Zagłębie Sosnowiec, AZS Politechnika Krakowska, Karkonosze Jelenia Góra, Basket Aleksandrów.

Do ligi nie przystąpiły Tęcza Leszno, Chrobry Głuchołazy oraz Olimpia Wodzisław Śląski. Na wycofaniu Tęczy może skorzystać pabianicki klub.

Prowadzimy bowiem rozmowy z Martą Piserą, szybką i przebojową skrzydłową, która grała już u nas dwa sezony temu, na mocy umowy szkoleniowej z łódzkim Widzewem.

Działacze szukają też innych wzmocnień. Co wyniknie z tych poszukiwań? Życie pokaże.

Trenerką pozostaje Sylwia Wlaźlak. Zostają też najskuteczniejsze w minionym sezonie Magdalena Grzelak i Natalia Danych.

W naszej drużynie zagra na pewno pozyskana z Sosnowca Aleksandra Dziwińska. Po kontuzjach wracają Kamila Cicha i Katarzyna Szymańska. Poza tym mają wystąpić: Joanna Szałecka, Patrycja Kirsz, Daria Kowalczyk, Kinga Sierakowska, Martyna Boniecka, Dominika Szczygieł, Weronika Dolewa i Martyna Dolewa. Niewykluczone, że do zespołu zostaną włączone najzdolniejsze juniorki.

Nie wiadomo, czy sprawy zawodowe będą kolidowały z grą Joanny Twardowskiej.

Liga ruszy w końcu września. Przed sezonem zaplanowano turnieje towarzyskie z AZS Warszawa, KKS Olsztyn i Mon-Polem Płock. Tuż przed inauguracją sezonu zagramy w Memoriale im. Andrzeja Nowakowskiego w Aleksandrowie Łódzkim.