To był fantastyczny występ pabianiczanek, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Były mecze, gdzie napięcie rosło niczym w filmach Hitchcocka, po to, by w decydującym momencie doszło do happy-endu zroszonego łzami szczęścia naszych koszykarek.

Złe miłego początki. W pierwszym spotkaniu wrocławskich finałów ulegliśmy Zagłębiu Sosnowiec 54:57.

W drugim spotkaniu, niczym polscy piłkarze, „o wszystko” nasze dziewczyny już w pierwszej kwarcie wypunktowały Basketstal Grudziądz, wygrywając 24:5. Ostatecznie mecz zakończył się triumfem naszych 60:55.

W trzecim spotkaniu z gospodyniami – Ślęzą – po trzech kwartach przegrywaliśmy 39:49. Gdy na 6,5 minuty przed końcową syreną wrocławianki rzuciły na 43:54, gdzieś tam wśród rozwrzeszczanych pabianickich kibiców zasiało się ziarno niepewności. Dramatyczny pościg od celnego rzutu za dwa zaczęła Zuzanna Majchrzak. Za chwilę trafiły Martyna Stępińska i Amelia Canert. Jeden rzut wolny wykorzystała Majchrzak. Stępińska popisała się akcją 2+1 – było 53:54. Ostatnie pół minuty należały do Weroniki Szer. Najpierw rzutem za dwa dała nam prowadzenie 55:54, by na cztery sekundy przed końcem celnym osobistym przypieczętować naszą wygraną 56:54 i awans do półfinału!

A tam czekały na nas dobre znajome z MUKS Poznań. Pierwszą kwartę przegraliśmy 9:21. W kolejnych mozolnie odrabialiśmy tę stratę, a ostatnie – decydujące o zwycięstwie – cztery punkty rzuciła Majchrzak. Wygraliśmy 52:49. Finał był nasz!

Naprzeciw nas stanął wielki faworyt – GTK Gdynia. Pierwsza kwarta dla zespołu znad morza (10:18). W kolejnej rzuciliśmy 25 punktów i do przerwy było tylko 35:36. Drugą połowę rozpoczęliśmy od „trójki” Majchrzak, jednak potem gdynianki skutecznie powiększały swoją przewagę. Przed ostatnią odsłoną mieliśmy siedem punktów straty (51:58). I choć po rzutach Canert udało nam się dojść rywalki na cztery punkty, to gdynianki nie pozwoliły sobie wydrzeć mistrzowskiego tytułu. Przegraliśmy finał 66:69.

Na pocieszenie do najlepszej piątki turnieju została wybrana Amelia Canert.

Nasze dziewczyny wywalczyły piękny i niezwykle cenny srebrny medal. Dziękujemy!

Pięknie grały i rzucały: Amelia Canert 69, Zuzanna Majchrzak 68, Alicja Kołodziejczyk 49, Martyna Stępińska 36, Weronika Szer 24, Martyna Deremoniec 15, Oliwia Okruszek 6, Zofia Sosińska 5, Weronika Szymczak 2, Nina Grabarz 2, Karolina Kaźmierczak, Nikola Okruszek, Julia Bielik, Karina Kopycka.