Po przegranym meczu z Finepharmem Jelenia Góra (9. miejsce w tabeli) Depta zaczął głośno zastanawiać się nad odejściem z Aflofarmu. Zebrał się nawet zarząd klubu, który oceniał pracę trenera i podstawowych zawodniczek.
- Rozmawialiśmy długo, ale doszliśmy do wniosku, że moje odejście z klubu nic nie zmieni - powiedział nam dziś trener Depta. - Uzgodniliśmy natomiast, że podczas aktualnego okienka transferowego wzmocnimy zespół.
Mówi się o dwóch zawodniczkach. Mają przyjechać do Pabianic i pomóc w walce o utrzymanie się w ekstraklasie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, transfery mają kosztować około 100 tysięcy złotych.  

Aflofarm Vicard Pabianice zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy. Pabianiczanki wyprzedzają o jeden punkt ŁKS, ale mają rozegrane jedno spotkanie więcej. Z 17 meczów wygrały tylko 2: z Cukierkami Odrą Brzeg i ostatnim w tabeli ŁKS. Najskuteczniejszą zawodniczką jest Anita Szemraj (9,9 pkt na mecz), która zajmuje dopiero 36. miejsce w rankingu najlepiej trafiających koszykarek w lidze.