Sobotni pojedynek z Basketem rozpoczął się od punktów Anny Krajewskiej oraz Leony Jankowskiej i w 3. min było 5:0. Przyjezdne nie złożyły broni i do końca pierwszej kwarty nadawały ton grze. Po akcjach doświadczonych Daivy Jodeikaite, Małgorzaty Chomickiej oraz Roksany Szmidt zakończyły pierwszą odsłonę z dziesięciopunktową przewagą.

Kolejne 10 minut to popis pabianiczanek. Punktowały Krajewska (po efektownych wejściach pod kosz), Renata Piestrzyńska i Sobczyk. Równo z syreną kończącą pierwszą połowę za trzy trafiła Marta Błaszczyk. Przez 3 minuty drugiej części dalej trwał napór naszych i niemoc strzelecka aleksandrowianek. W obronie zawodniczki Dekoreksu wyrabiały cuda. Fragment meczu od 11. do 23. min gospodynie wygrały 30:2 i zrobiło się 37:19.

Do końca trzeciej kwarty walka trwała kosz za kosz. Ostatnie 10 minut znów rozpoczęło się od 6 punktów Jankowskiej i 2 Krajewskiej. Było 52:29 i ostatnie 5 minut grały nasze rezerwowe. Pabianiccy kibice po raz pierwszy obejrzeli nasz nowy nabytek - Aleksandrę Dziwińską. Ta młoda rozgrywająca przyszła z Widzewa i pokazała kilka ładnych indywidualnych zagrań. Grała 17 minut, zdobyła 6 punktów, miała 4 asysty, 2 przechwyty i blok. W sobotnim meczu double-double zanotowała Jankowska, która rzuciła 12 punktów i miała aż 17 zbiórek.

Z innych meczów ligowych uwagę zwracają kolejne dwie porażki Poznań City Center. Najpierw w Ostrowie, a później ze Ślęzą u siebie. Dzięki temu sytuacja w naszej grupie B zrobiła się bardzo ciekawa. Pierwsza czwórka wyraźnie już odskoczyła. Ślęza ma punkt przewagi nad Poznaniem i Dekoreksem. Ostrovia traci dwa punkty. Zespoły te będą jeszcze grać między sobą, zatem wszystko jeszcze możliwe. My z Poznaniem zagramy u siebie, a z Ostrovią na wyjeździe. Szanse na czwórkę mają jeszcze: Basket i Lider Swarzędz (tracą po 2 punkty do Ostrovii) oraz ŁKS (3 punkty straty). Dekorex kolejny mecz ligowy zagra w niedzielę o 19.00 w Swarzędzu, a później w Pabianicach z ostatnimi w tabeli Karkonoszami Jelenia Góra.

Punkty dla Dekoreksu zdobyły: Krajewska 14, Jankowska 12, Błaszczyk 7, Sobczyk, Dziwińska i Piestrzyńska po 6, Bogacka 3, Okulska 2, Kowalska, Szałecka, Włodarek i Olczak po 0.