Gdy nasi zdobyli pierwsze punkty (Marcel Karpiak i Filip Sauetr), warszawianie prowadzili już 8:0. Próbowaliśmy odrobić straty i w 7. minucie po rzucie z obrotu Mika gospodarze prowadzili różnicą jednego kosza (14:11). Do końca kwarty z czterech prób za trzy, trafiliśmy tylko jedną (Grabowski), podczas gdy gospodarze punktowali nas skutecznie za dwa. Efekt? 22:14 dla AZS po pierwszej kwarcie.

Po pierwszej akcji drugiej kwarty miejscowi prowadzili już 24:14. Skuteczne akcje Grabowskiego (za trzy i za dwa) w połowie kwarty zmniejszyły naszą stratę do pięciu punktów (26:21). Po osobistych Szymona Gralewskiego było 28:23. Do przerwy warszawianie zdobyli aż 12 punktów, my zaś tylko dwa i ich przewaga wynosiła 15 punktów – 40:25.

Po zmianie stron ambitnie odrabialiśmy straty, by po osobistym Karpiaka na tablicy widniał wynik 49:42. Zmorą naszych koszykarzy były pudła z linii osobistych, jednak mimo tego na minutę przed końcem trzeciej kwarty było tylko 52:47. Nawet, gdy akademicy dołożyli trzy punkty przed ostatnią kwartą (55:47), różnica była jak najbardziej do odrobienia.

W ostatniej kwarcie rozszalał się Grabowski, który rzucił trzy celne „trójki”, jedną dołożył Sauter. Z osobistych cztery punkty dołożył Mik. To było jednak za mało na gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli różnicą siedmiu punktów.

Jeśli czegoś nam zabrakło, to z pewnością punktów Michała Wasilewskiego. Skuteczny zazwyczaj koszykarz (średnio rzuca 10 punktów w meczu) nie miał w niedzielę swojego dnia – wszystkie cztery próby za trzy i jedna za dwa skończyły się pudłami. Wasilewski skończył mecz bez żadnego punktu. Trener Gralewski z pewnością będzie musiał poćwiczyć ze swoimi zawodnikami właśnie rzuty za trzy. Na 29 prób, miejsce w koszu znalazło tylko… siedem. Także skuteczność za dwa (15 celnych z 37 oddanych rzutów) pozostawiła wiele do życzenia.

Dwóch bardzo skutecznych graczy – Grabowski i Mik to za mało, by wygrywać mecze w II lidze. Szkoda tej porażki w stolicy, bo nasi koszykarze wcale nie musieli wracać do domu pokonani.

PKK’99: P. Grabowski 26, Mik 18, Karpiak 8, Gralewski 5, Sauter 5, Jurga 4, Wasilewski, Zawadzki, Szczerkowski, Wnuk.