Po dwóch dniach XVIII Memoriału im. Małgorzaty Gliszczyńskiej pabianicki PA-CO-BANK i ŁKS są bez porażki i o zwycięstwie jednej z tych drużyn zadecyduje dzisiejszy mecz. We wtorek ŁKS pokonał widzewianki 87:59, a wczoraj nasze koszykarki wygrały z Widzewem 74:58 (23:19, 18:18, 14:13, 19:8). Punkty dla PA-CO-BANKU: Tondel 16, Katarzyna Szymańska 14, Bogacka 9, Głaszcz 8, Michałowska 7, Hałęza 6, Aleksandra Szałecka 5, Piestrzyńska 4, Kowalska 3, Joanna Szałecka 2. Wynik sugeruje łatwe zwycięstwo pabianiczanek. Nasze musiały się jednak nieźle natrudzić, by ograć rywala zza miedzy. W 24. minucie łodzianki prowadziły jeszcze 44:41, a w 33. minucie było „tylko” 57:54 dla gospodyń. O tak wysokiej wygranej zadecydowały ostatnie minuty pojedynku, gdy pabianiczanki doskonale kontrowały rywalki. Z szybkich ataków punkty zdobywały wtedy: Szymańska, A. Szałecka i Hałęza. Wczoraj nie zagrała Olga Żytomirska, która na treningu doznała kontuzji oka. Zapewne dzisiaj też nie zagra. Będzie to duże osłabienie pabianiczanek w spotkaniu z ŁKS-em. Początek spotkania o 18.00 w hali MOSiR przy Grota-Roweckiego 3. Warto przyjść zobaczyć mecz z rywalem z ekstraklasy. Emocji zapewne nie zabraknie. Wczoraj kibicom podobały się też efektowne, nowe stroje pabianiczanek, które po raz pierwszy w historii pabianickiej koszykówki zagrały w spódniczkach.