Przyjezdne po celnych rzutach Jessiki Dulęby prowadziły 5:0, a po kolejnym trafieniu Dulęby i Katarzyny Trzeciak było 9:2 dla lublinianek. Wtedy zza linii 6,75 celnie rzuciła Leona Jankowska, a potem jej wyczyn powtórzyła Katarzyna Szymańska i pabianiczanki zniwelowały straty do stanu 8:9. Po kolejnym rzucie Jankowskiej Grot prowadził 10:9. Później przyjezdne wygrywały 14:10 i 16:12. Dzięki celnym rzutom osobistym Jankowskiej i Joanny Rozwandowicz gospodynie wygrały pierwszą kwartę 18:16.

Drugą kwartę AZS rozpoczął od celnego rzutu za trzy Katarzyny Krajewskiej. W 15. minucie pabianiczanki prowadziły 26:21. Wtedy celną „trójką” popisała się Dulęba, lecz niemal natychmiast tym samym odpowiedziała jej Rozwandowicz. Dzięki kolejnemu trafieniu Rozwandowicz było 31:24 dla Grota. Do końca kwarty celniej rzucały lublinianki i na przerwę Grot schodził prowadząc 35:31.

W połowie trzeciej kwarty pabianiczanki wygrywały 44:35. Dziewięciopunktowe prowadzenie zaczęło szybko topnieć. W ekipie gości ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie wysoka środkowa, Grażyna Witkoś, a celnym rzutem za trzy kwartę zakończyła Kinga Piędel i AZS prowadził 46:49.

Na początku ostatniej odsłony za dwa trafiła Dominika Poleszak i przewaga gości wzrosła do pięciu punktów. Doświadczenie pabianiczanek jednak zaczęło brać górę. Podobnie jak w meczu z Politechniką Gdańską, ważne punkty zdobyła Renata Piestrzyńska. W 33. minucie po rzucie Dulęby było tylko 54:53 dla Grota, ale potem nasze zdobyły 12 punktów z rzędu. Na półtorej minuty przed końcem było 66:53 dla pabianiczanek i celne rzuty Dulęby oraz „trójka” Anny Kasperskiej okazały się trafieniami na otarcie łez.

Był to ostatni mecz pabianiczanek w Grupie A. Przed nami pojedynki o ekstraklasę w Grupie C.

Grot-Dekorex Pabianice – AZS UMCS II Lublin 66:58 (18:16, 17:15, 11:18, 20:9)

Grot: Kowalska 14, Szymańska 12, Bogacka 10, Rozwandowicz 10, Jankowska 10, R. Piestrzyńska 4, Paranowska 4, Krakowska 2, Włodarek, Szałecka, N. Piestrzyńska.

AZS UMCS II: Dulęba 14, Piędel 11, Trzeciak 10, Witkoś 8, Kasperska 6, Krajewska 5, Poleszak 2, Buksińska 2, Grygiel, Smoleń, Kędzierska.