Rozpoczęliśmy od celnej „trójki” Michała Wasilewskiego, potem akcją 2+1 „poprawił” Aleksander Fabiszewski. Prowadziliśmy 6:0, ale goście wyrównali na 10:10. Na parkiecie trwała zacięta walka – po rzucie Łukasza Wardzińskiego było 18:14 dla PKK’99. Potem trafiali Kuba Orłowski, Artur Szczerkowski i Sebastian Szymański. Po pierwszej kwarcie mieliśmy trzy punkty zapasu (24:21).

Drugą kwartę od dwóch skutecznych akcji zaczął Wardziński, dzięki czemu mieliśmy pięć punktów przewagi. Za chwilę na prowadzenie wyszli goście (28:29). Pabianiczanie znów doprowadzili do remisu, ale nie mogli odskoczyć rywalowi, choć celnie rzucali Szymon Gralewski, Orłowski i Borowski. Rzut tego ostatniego dał nam prowadzenie 41:38, z którym zeszliśmy na przerwę.

W trzeciej kwarcie pabianiczanie utrzymywali przewagę. W pewnym momencie było już siedem punktów przewagi (56:49), gdy znów zza linii 6,75 trafił Wasilewski. Potem punkty Orłowskiego i Gralewskiego pozwoliły nam zachować prowadzenie, choć goście uparcie próbowali odrobić straty. Po trzeciej kwarcie było 62:61 dla PKK’99.

W ostatniej odsłonie wypracowaliśmy sobie sześć „oczek” przewagi (67:61). Goście doprowadzili jednak do remisu (67:67), a potem to oni prowadzili (71:74). Ale nasi ciągle utrzymywali kontakt. Swój moment miał Łukasz Sil, którego dwie akcje dały nam prowadzenie 80:76. Na minutę przed końcem PKK’99 prowadził 82:81. Skuteczny rzut Szymańskiego i jeden wolny Orłowskiego przypieczętowały nasz triumf.

PKK’99: Orłowski 24, Wardziński 14, Borowski 10, Szymański 9, Gralewski 7, Wasilewski 6, Sil 4, Fabiszewski 3, Szczerkowski 2, Mik 2, Zawadzki 2, Sauter 2.