Pabianiczanki, po wcześniejszych wysokich zwycięstwach, rozpoczęły mecz zbyt spokojnie. Natomiast przeciwniczki pokazały, że tanio skóry nie sprzedadzą i od samego początku pokazały dużą ambicję i wolę walki. W 7. minucie na tablicy widniał wynik 12:6 dla Pabianic i nic nie zapowiadało łatwej wygranej.

Po czasie wziętym przez Zbigniewa Sowińskiego obraz gry pabianickiej drużyny uległ zdecydowanej zmianie. Pabianiczanki wrzuciły „drugi bieg” i zagrały tak, jak we wcześniejszych meczach. Przyspieszenie gry, agresywna obrona oraz szybki atak przyniosły wymierne efekty – kolejny fragment meczu pabianiczanki wygrały 59:3 i kibice czekali już na kolejną „setkę” Dekoreksu. Równo z końcową syreną Justyna Rudzka trafiła „trójkę” i spotkanie zakończyło się wygraną Dekoreksu 120:17. Był to piąty mecz sezonu i po raz czwarty kadetki zdobyły ponad 100 punktów.

Punktowały: Katarzyna Pęcina 3, Joanna Wełna 5, Paulina Dereszczuk 29, Alicja Kamieniak 10, Martyna Jacoń 3, Patrycja Kirsz 15, Julia Piestrzyńska 14, Daria Kowalczyk 7, PatrycjaMorawiec 14, Wiktoria Ozimek 2, Justyna Rudzka 13, Natalia Łacwik 5.

Kolejny mecz kadetki rozegrają w Pabianicach w sobotę w hali koszykówki przy Grota-Roweckiego, 15 listopada o godz. 11.00, a przeciwnikiem będzie silny zespół UKS Basket Aleksandrów Łódzki.