Tym razem ich ofiarą padła ekipa z Kutna, która dotychczas odniosła dwa zwycięstwa i poniosła dwie porażki. Pabianiczanie dokonali rzadkiej sztuki, rzucając ponad dwa razy więcej punktów niż przeciwnik!

Zaczęliśmy od skutecznych osobistych Aleksandra Fabiszewskiego (2:0). Od stanu 6:3 zdobyliśmy 14 punktów z rzędu, a tę serię rzutem za trzy zakończył Fabiszewski. W pierwszej odsłonie punktowali jeszcze Przemysław Grabowski, Maciej Strzelczyk (rzut za trzy) oraz Marcel Karpiak.

W drugiej kwarcie kontynuowaliśmy popis skuteczności, który „trójkami” okrasili Strzelczyk i kapitan Patryk Zawadzki. Do przerwy prowadziliśmy 59:22, a wynik ustalił celnym rzutem Dominik Jędrzejewski.

Po zmianie stron kanonada trwała w najlepsze. Od celnych rzutów zaczęli Karpiak i Jan Sobolewski. W trzeciej kwarcie aż pięciokrotnie trafiliśmy za trzy (dwukrotnie uczynił to Michał Kowalewski, po razie Zawadzki, P. Grabowski i Bartosz Mazur). Przed finałową kwartą prowadziliśmy 94:38.

Kibice w hali przy „Grota”-Roweckiego z niecierpliwością oczekiwali na setny punkt, który w 37. minucie zdobył Jędrzejewski, skutecznie egzekwując rzuty wolne (100:42).

Przez ostatnie trzy minuty Dominik wespół z Mazurem i Karpiakiem z wielką gracją dziurawili kosz rywala. Najskuteczniejszy w tym meczu Karpiak rzucił dla nas ostatnie punkty, pieczętując efektowne zwycięstwo.

Profi Sunbud PKK’99: Karpiak 18, P. Grabowski 17, Kowalewski 15, Mazur 14, Zawadzki 12, Jędrzejewski 10, Fabiszewski 8, Sobolewski 7, Strzelczyk 6, Sauter 5, Szymański 2, M. Grabowski.