Do hali przy „Grota”-Roweckiego przyjechały ekipy MKS Polkowice, KKSK Koszalin i Bryzy Kolbudy. I właśnie ten ostatni zespół był naszym przeciwnikiem w pierwszym spotkaniu. Wyższość naszych dziewcząt nie podlegała dyskusji – były lepsze w każdej kwarcie, ostatecznie wygrywając 75:51.

W kolejnym meczu z KKSK Koszalin rywalki chciały odrobić straty z pierwszego meczu, w którym wysoko (44:92) uległy MKS-owi Polkowice. W pierwszej kwarcie drużyna znad morza stawiała duży opór, przegrywając tylko jednym punktem (18:19). Nasze dziewczyny cierpliwie grały swoje, systematycznie uzyskując przewagę. Pierwszą połowę kapitalnie zakończyła Wiktoria Uławska, celnie rzucając do kosza niemal z… 10 metrów! W trzeciej kwarcie przewaga naszych już nie podlegała dyskusji, a żeby nie było wątpliwości kto był lepszy – tak na wszelki wypadek – wygrały jeszcze czwartą kwartę. Ostatecznie triumfowaliśmy 81:59 i zapewniliśmy sobie awans do półfinału mistrzostw Polski u-15!

W ostatnim meczu o 1. miejsce w turnieju wyraźnie rozluźniona ekipa z Pabianic wysoko uległa MKS-owi Polkowice (46:86). Koszykarki PTK długo myślami były w szatni, bo pierwszą kwartę przegrały aż… 4:21. Dwa razy celnie do kosza rzuciła Tatiana Redłowska. Potem ze skutecznością było już lepiej, ale nie na tyle, by zagrozić przeciwniczkom.

Gdzie nasze dziewczyny zagrają w półfinale?

- Będę aplikował o to, byśmy znów grali we własnej hali – zapowiada Zbigniew Grzanka, prezes PTK.

Wiadomo już, gdzie i z kim w ćwierćfinale zagrają nasze 13-latki. Ekipa pod wodzą Marioli Szymańskiej pojedzie do Lublina, gdzie o awans do półfinału zagramy z Bogdanką AZS UMCS Lublin, MUKS Piaseczno i GKK Grodzisk Mazowiecki.

PTK: Tatiana Redłowska 45, Wiktoria Uławska 45, Natalia Dobrosz 33, Antonina Janicka 23, Natalia Młynarczyk 20, Wiktoria Wilczek 16, Daria Uławska 6, Julia Błażejewska 5, Martyna Stępińska 4, Zuzanna Kuśmierowska 3, Zofia Szafran 2, Amelia Kowalska.