Najpierw w grupie eliminacyjnej pokonały Warszawską Koszykówkę 21:1, UKS Żyrardów 21:5, GKK Grodzisk Mazowiecki 21:4. W ten sposób weszły od razu do półfinału, w którym pokonały Trójkę Żyrardów 21:10.

W finale długo opór stawiał pabianiczankom zespół z Grójca, który wcześniej pokonał faworyzowane „trójki” z Sokołowa Podlaskiego i Piaseczna. Ostatecznie jednak to nasze dziewczęta okazały się lepsze, wygrywając 22:19. W tym meczu wszystkie pabianiczanki trafiały z dystansu, ale to Ala Kołodziejczyk wykonała ostatni decydujący rzut zza linii 6,75 m. W efekcie po serii drugich miejsc (w Ostrowii Maz., Łodzi i Toruniu) w końcu stanęły na najwyższym miejscu podium.

Nasze "złotka" grały w składzie (na zdjęciu od lewej): Wiktoria Uławska, Alicja Kołodziejczyk, Martyna Stępińska i Weronika Nowakowska (kapitan zespołu). W imprezie walczyło 13 zespołów.

Kolejnym turniejem 3x3 będzie łódzka Basketmania - w najbliższy weekend. Zagrają koszykarki PTK w trzech kategoriach: U15, U17 i U23.