W Człuchowie odbyły się półfinały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM). W rozgrywkach brały udział kadry województw: łódzkiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego. 

W kadrze województwa łódzkiego rocznika 1999, pod kierownictwem trenera Roberta Zająca, wystąpiło pięciu zawodników Pabianickiego Klubu Koszykówki ’99: Szymon Bernasiak, Marcin Lewandowski, Szymon Owczarek, Aleksander Placek i Filip Sauter. Kadrę dopełniali zawodnicy ŁKS-u – 4 zawodników, Kutna – 2 i Piotrkowa – 1. 

Kadra naszego województwa zaczęła od wygranej z województwem zachodnio-pomorskim 64:52. Wyróżniającymi się zawodnikami tego meczu byli zawodnicy PKK ’99 : Marcin Lewandowski zdobywca 25 pkt. oraz świetnie mu asystujący Szymon Owczarek. Lewandowski zanotował w tym meczu 12 zbiórek. 

Drugi mecz z kadrą warmińsko–mazurskiego był pojedynkiem do jednego kosza. Pierwsza piątka składająca się tylko z zawodników PKK’99 wygrała pierwszą kwartę aż 30:0!

Cały mecz skończył się wynikiem 95:38. W tym meczu wyróżniającymi się zawodnikami byli znowu zawodnicy PKK ’99: Szymon Bernasiak – zdobywca 17 pkt. i Filip Sauter – 16 pkt.

Ostatni mecz kadra łódzkiego rozgrywała z faworytami tego półfinału – kadrą pomorskiego. Mecz wygrali Pomorzanie 76:56. Zdobywcą największej liczby punktów był ponownie Marcin Lewandowski – 13 pkt.

Najlepszym zawodnikiem zespołu( MVP) został decyzją trenera Roberta Zająca absolutnie zasłużenie zawodnik pabianickiego klubu Marcin Lewandowski. Cieszy fakt, że jest to już druga nagroda MVP dla naszego zawodnika występującego w kadrze wojewódzkiej.  Na wcześniejszym turnieju kadr wojewódzkich w Nowym Targu ten tytuł otrzymał Szymon Owczarek.

Nasi chłopcy zanotowali świetne statystyki na tym turnieju. Marcin Lewandowski był najlepszym punktującym turnieju, zdobywając w sumie 46 punktów. Szymon Owczarek był najlepszym asystującym turnieju ze średnią 4 asysty na mecz. Marcin Lewandowski był drugi pod względem ilości zbiórek - 28, a Szymon Bernasiak był czwarty, mając na koncie 22 zbiórki.

Dzięki bardzo dobremu przygotowaniu naszych zawodników przez naszego trenera – Wiesława Wincka i odpowiedniej selekcji trenera Zająca, kadra wojewódzka chłopców osiągnęła awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM), które odbędą się we Wrocławiu pod koniec czerwca tego roku. Jest to pierwszy awans do finału OOM w historii startów kadry łódzkiego. Teraz kolej na pierwszą trójkę w finałach.